captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Makarevičius

„Pastaraisiais metais labiau buvau matomas kaip scenografas. Ir visa energija į tai sudėta. Kam daugiau laiko atiduodi, ten daugiau ir padarai. Be meninės veiklos kažin ar tokias scenografijas būčiau sukūręs. Čia – faktas“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas scenografas Gintaras Makarevičius.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas<br> scenografas Gintaras Makarevičius. T. Vinicko (DELFI) nuotr.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas
scenografas Gintaras Makarevičius. T. Vinicko (DELFI) nuotr.

„Skaitytojai labiau nori prozos, pasakojimo, o ne poezijos. Proza yra kaip sotus valgis, o poezija – kaip desertas. Kiek tu tais pyragėliais misi? Iš karto bloga pasidarys“, – sako rašytoja Agnė Žagrakalytė, kurios poezijos knyga „Štai:“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Išgyvenam europinių vertybių krizę. Visa Europa yra šiek tiek sutrikusi, kuriuo keliu eiti. V. Mykolaitis-Putinas tampa labai aktualus, nes šias problemas sugeba spręsti labai blaiviai ir kūrybiškai, atmesdamas tai, kas trukdo gyvenimui, bet kartu išlaikydamas pačias svarbiausias vertybes, kurias jo talentas, intuicija diktavo“, – sako Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Naujosios literatūros skyriaus mokslo darbuotojas dr. Eugenijus Žmuida. Su rubrika „Kalbos rytas“ minėsime V. Mykolaičio-Putino 125-ąsias gimimo metines.

„Pastaraisiais metais labiau buvau matomas kaip scenografas. Ir visa energija į tai sudėta. Kam daugiau laiko atiduodi, ten daugiau ir padarai. Be meninės veiklos kažin ar tokias scenografijas būčiau sukūręs. Čia – faktas“, – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas scenografas Gintaras Makarevičius. Pokalbyje su juo – apie scenografijos svarbą spektaklyje, svarbiausius darbus ir parodas.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ sausio 10 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...