captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – dirigentas prof. Petras Bingelis

„Šiandien daug chorų dirigentų nori lengvai ir greitai parengti programą. Labai populiaru dainuoti puse balso, bet toks balsas – negyvas. O Kauno valstybinis choras turi paklausą, nes chorų, dainuojančių pilnu ir gražiu balsu, likę labai nedaug“, – sako jubiliejų minintis choro įkūrėjas ir meno vadovas Petras Bingelis.
Dirigentas prof. Petras Bingelis. D. Matvejevo nuotr.
Dirigentas prof. Petras Bingelis. D. Matvejevo nuotr.

„Per antikinį ar biblinį pasaulį žmogus prieina prie aktualijų, o nagrinėdamas aktualijas  pajunta, kad jų šaknys kažkur ten, senųjų pasakojimų pasaulyje“, – sako poetas Tomas Venclova, kurio eilėraščių rinkinys „Eumenidžių giraitė“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. 

Užsienio kultūros naujienose – apie tai, ką siūlo 2018-ų metų Europos kultūros sostinės – Leuvardenas (Nyderlandai) ir Valeta (Malta). Taip pat – apie iniciatyvą padėti nuo seksualinio priekabiavimo ir prievartos nukentėjusioms moterims Holivude bei kodėl iš garsiojo Niujorko Baleto pasitraukė jo meno vadovas Peteris Martinsas.

 Įsivaizduokite parduotuvę, kurios pasienis nukrautas kartoninėmis batų dėžėmis, bet batai neparduodami ir visi jau dėvėti. Užėję lankytojai turi pasakyti savo dydį ir atsakyti į vieną keistą klausimą. Kokį – išgirsite pasakojime apie Empatijos muziejų.

„Vienos bibliotekos ar mokyklos uždarymas gal ir pasiteisina ekonomiškai, tačiau emociškai tai padaro didžiulę neigiamą įtaką. O kai be jokio pagrindo iškertami šimtai medžių, ar tokia medkirtyba nenukerta ir kažko svarbesnio?“ –  komentare klausia Nacionalinės premijos laureatas kompozitorius Giedrius Kuprevičius. 

„Atsispyriau nuo savo paauglystės, rajonų kasdienybės, kiemų, kuriuose vaikėzai turėdavo daug reikalų. Dabar matau juos užaugusius, jų sudėtingus likimus. Man įdomi jų kita pusė – kokie jie yra, kai lieka su savimi“, – spektaklio „Keturi“ idėją pristato režisierė Kamilė Gudmonaitė.

„Chorinės muzikos situacija katastrofiška. Turiu omeny jaunimo chorus: man svarbu, kas yra bendro lavinimo mokyklose, kas yra bendra kultūra. Juk tie, kas pasimoko muzikos, turi visai kitą gyvenimo supratimą“, – sako jubiliejų minintis Kauno valstybinio choro meno vadovas ir vyr. dirigentas P. Bingelis. 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 6 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 7 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...