captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie stokos reiškinį filosofinės dokumentikos filme „Stokos fenomenas“

„Atpažinau, kada stoka man pažadina nesaugumo ir „įjungia“ teisingumo jausmą („to tai tikrai neturėtų būti“), bet svarbiausia – kas būna po to. O po to būna augimas, atsiradimas, inovacija. Tai atsakas į stoką“, – teigia vienas iš filosofinės dokumentikos filmo „Stokos fenomenas“ režisierių Ramūnas Aušrotas.  

„Parodoje „Dėmės ir įbrėžimai“ demonstruojami filmai kalba ne tik apie mechanines kino juostos savybes, bet ir apie žmogaus gyvenimą. Vis dėlto kiekvieno atmintyje yra dėmių, kurių prisiminti nenorime, įbrėžimai tai tam tikros emocinės patirtys“, – pastebi menininkas Deimantas Narkevičius, Nacionalinėje dailės galerijoje pirmą kartą parodos formatu lankytojams pristatantis penkis filmus.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Čia pats pastatas yra muziejus, kiekviena plyta – vertybė. Noriu palikti Jieznui ir kad atrodytų taip, kaip tuo laiku buvo madoj“, – pasakoja Jiezno grafų Pacų muziejaus kūrėjas Vytautas Gusas.

„Atpažinau, kada stoka man pažadina nesaugumo ir „įjungia“ teisingumo jausmą („to tai tikrai neturėtų būti“), bet svarbiausia – kas būna po to. O po to būna augimas, atsiradimas, inovacija. Tai atsakas į stoką“, – teigia vienas iš filosofinės dokumentikos filmo „Stokos fenomenas“ režisierių Ramūnas Aušrotas. Apie tarpdisciplininį tyrimą, inspiravusį filmo kūrimą, ir kaip šį reiškinį traktuoja įvairių disciplinų mokslininkai, kaip vizualinėmis priemonėmis „pagauti“ ir žiūrovui parodyti stokos fenomeną pokalbis studijoje su režisieriumi Ramūnu Aušrotu, projekto iniciatore Elena Leontjeva ir tekstologu prof. Pauliumi Subačiumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 5 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...