captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: naujas lietuviškas istorinis filmas. Ko tikėtis?

„Vienas sunkiausių uždavinių, kuriant šį filmą, buvo savo tėvų kartos gyvenimo istorijose atrasti tą esminį dalyką, kurį mes vadiname šiandiena, o ne rekonstruoti istorinius įvykius – sukurti šiuolaikinį filmą ir kalbėti šiuolaikiniam žiūrovui“, – sako baigiamos kurti istorinės dramos „Pelėdų kalnas“ režisierius Audrius Juzėnas.
L. Juzėno nuotr.
L. Juzėno nuotr.

„Tai visada yra tokia tuščia lentyna, į kurią jeigu kas ką padėjo, tai iš karto matosi. Dailėtyrininkas rašytų kitokią knygą, o aš esu teatro žmogus ir mano žvilgsnis yra iš teatro ložės“, – naujausios savo knygos pavadinimą „Iš teatro ložės. XX a. lietuvių scenografijos metmenys“ aiškina teatrologė Audronė Girdzijauskaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje  – trys temos: kas tai yra gydomoji architektūra, apie moterų vaidmenį architektūros profesijoje ir apie klasikinę muziką, kurioje užsimenamas Mozartas, Beethovenas ir valsų karalius Straussas.

„Vienas sunkiausių uždavinių, kuriant šį filmą, buvo savo tėvų kartos gyvenimo istorijose atrasti tą esminį dalyką, kurį mes vadiname šiandiena, o ne rekonstruoti istorinius įvykius. Mano tikslas, pasinaudojant scenarijaus autoriaus Prano Morkaus istorine, kultūrine, kūrybine patirtimi, sukurti šiuolaikinį filmą ir kalbėti šiuolaikiniam žiūrovui“, – sako istorinės dramos „Pelėdų kalnas“ režisierius Audrius Juzėnas. „Mano personažas tarsi atspindi mano močiutės ir mano pačios jausenas“, – tvirtina jaunoji aktorė Paulina Taujanskaitė. Apie baigiamą garsinti istorinę juostą, kurioje, pasak kūrėjų, visapusiškai atskleidžiamas pokario kartos veidas, pokalbis studijoje su dviejų filmų istorijos temomis „Getas“ ir „Ekskursantė“ režisieriumi Audriumi Juzėnu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ sausio 4 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...