captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: nacionalinės premijos laureatai Svajonė ir Paulius Stanikai

„Subujojus dideliam internetiniam informacijos srautui, profesionalaus ir elitinio kultūros požiūrio įtaka labai sumažėjo. Liaudiškas supratimas suplūdo į viešumą ir ėmė ryškėti nekokios tendencijos“, – sako Paulius Stanikas. Meniniam Svajonės ir Pauliaus Stanikų duetui įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija už estetinį kūrybos provokatyvumą.  
Nacionalinės premijos laureatai Svajonė ir Paulius Stanikai. BNS nuotr.
Nacionalinės premijos laureatai Svajonė ir Paulius Stanikai. BNS nuotr.

„Man visada buvo svarbi knyga kaip uždaras organizmas, kaip atskiras kūrinys, atskira planeta, zondas, skriejantis tik jam žinoma trajektorija, o ne kažkoks rinkinys, sumestinė, sutelktinė, parinktinė, herbariumas ar kokia suverstinė... Knygos turi turėti savo dramaturgiją, chemiją. Kitaip jos pasmerktos autizmui“, – sako poetas Gytis Norvilas, kurio eilėraščių ir vizualios grafikos knyga „Grimzdimas“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mes, vertėjai, esame ančių tauta. Kuo mes panašūs į antis? Kai matote tokią ramiai plūduriuojančią antytę, atrodo, kad ji ten nieko neveikia, tiesiog plūduriuoja. Bet jūs nežinote, kas vyksta po vandeniu, kaip ji smarkiai dirba kojytėmis. Taip pat ir vertėjai atrodo, kad stovi, užsirašinėja ir paskui gražiai viską išverčia. Bet tai yra tik paviršius“, – sako Lietuvos konferencijų vertėjų asociacijos pirmininkė Rūta Kaunaitė.

„Laikai dabar nelabai gražūs. Pasaulyje pasirodo bjaurios tendencijos, karo nuojauta, pasidalinimai. Tai tvyro ore ne tik per politikų kalbas, bet visuomenėje apskritai. Subujojus dideliam internetiniam informacijos srautui, profesionalaus ir elitinio kultūros požiūrio įtaka labai sumažėjo. Viskas suliaudiškėjo. Liaudiškas supratimas suplūdo į viešumą ir ėmė ryškėti nekokios tendencijos. Per liaudiškumo išplitimą matai, kad demokratija yra pavojuje, tai gali privesti prie naujos diktatūros. Ir mene panašiai – kai visi dainuoja,  visi šoka, kaip ir labai gerai. Bet profesionalumui prieš tą visą masę labai sunku atsilaikyti“, – sako Paulius Stanikas. Meniniam Svajonės ir Pauliaus Stanikų duetui šiemet įteikta Nacionalinė kultūros ir meno premija už estetinį kūrybos provokatyvumą.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 3 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...