captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip keičiasi požiūris į kompiuterinius žaidimus?

„Žaismas yra žmogaus DNR. Ypač dabar, atsiradus virtualiai realybei, žaidimai įgalina mokytis empatijos, kurios, atrodė, išmokyti nepavyks niekada“, – sako žaidimų kultūros parodos „GameOn“ sumanytojas Artūras Rumiancevas.    
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Ši knyga taip pat skirta ir populiarinti lietuvišką kiną. Todėl šioje knygoje saviplaka tikrai neužsiminėsime“, – sako žinyno „Lietuvos kinematografininkai“ sudarytoja Rasa Paukštytė, už Lietuvos kino kūrėjų įamžinimą pelniusi Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pažymiai, gaunami mokymo ir mokymosi proceso metu, daro įtaką norui išmokti mokytis tiesiog dėl noro mokytis“, – su rubrika „Požiūris“ pastebi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė. 

„Aplinkui dažnai girdime sakant „neužsižaisk“, „neprisižaisk“, vaikai drausminami „nežaisti su maistu“ – šie teiginiai turi daug neigiamų konotacijų. Tai yra problema, nes, mano įsitikinimu, raginti žmogų nežaisti ar liautis žaidus negalima nė vieną gyvenimo akimirką. Žaismas yra žmogaus DNR. Ypač dabar, atsiradus virtualiai realybei, žaidimai įgalina mokytis empatijos, kurios, atrodė, išmokyti nepavyks niekada, – sako žaidimų kultūros parodos „GameOn“ sumanytojas Artūras Rumiancevas. Žaidimai moko nenuleisti rankų patyrus nesėkmę, nes žaidžiant tenka nuolat susidurti su pralaimėjimu ir daug kartų bandyti iš naujo, kol pagaliau pavyksta pasiekti pergalę. Žaidimai taip pat lavina ne tik gebėjimą pradėti kažką naujo, bet ir iki galo pabaigti tai, ką pradėjai.“ Kodėl į kompiuterinius žaidimus iki šiol žiūrime neigiamai? Ar tokie žaidimai gali tapti pragyvenimo šaltiniu? Apie tai kalbėsimės su kompiuterinių žaidimų entuziastais A. Rumiancevu ir Ridu Bušmanu.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ sausio 2 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close