captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: susitikimas su pirmojo vaidybinio radijo serialo „Vilius Karalius“ kūrėjais

„Mintis kurti radijo serialą kilo ne man, o Vidai Mikšytei-Morkevičienei, kuri šitą didžiulį 600 puslapių romaną sutraukė į 100 puslapių scenarijų. Tada pasiūlė su tuo padirbėti, o aš labai mėgstu Ievą Simonaitytę. Ji – tikrai unikali, visiškai išskirtinė mūsų literatūros autorė. O aš turiu padaryti taip, kad klausytojas tarsi pamatytų, kas ten, scenarijaus puslapiuose vyksta, kokie yra personažai, o kuriama viskas tik garsu ir balsų partitūra“, – pasakoja pirmą kartą LRT istorijoje radijo serialą pagal I. Simonaitytės „Vilių Karalių“ statantis režisierius Juozas Javaitis.
P. Lileikio (LRT) nuotr.
P. Lileikio (LRT) nuotr.

„Tyrinėju simbolizmą seniai ir manau, kad tarptautinis menininkų judėjimas, ypač simbolizmas, padėjo formuotis Europos ir Baltijos šalių nacionaliniams identitetams“, – tarptautinės parodos „Baltijos šalių simbolizmo dailė“ Orsė muziejuje Paryžiuje idėją grindžia menotyrininkas Rodolphe‘as Rapetti.

Kultūros ir meno žurnalo „Kultūros barai“ apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Lietuvoje 2018 metais vyks viso pasaulio akordeonistų konkursas „Pasaulio taurė“, kuriame varžysis patys geriausi akordeono muzikos virtuozai. Šis prestižinis konkursas, kasmet rengiamas vis kitoje valstybėje, mūsų šalyje vyks pirmą kartą. Gal todėl, kad čia daugėja akordeono muziką populiarinančių projektų, kurie susilaukia vis didesnio visuomenės susidomėjimo“, – svarsto VDU Muzikos akademijos prof. Kazys Stonkus.

„Mintis kurti radijo serialą kilo ne man, o Vidai Mikšytei-Morkevičienei, kuri šitą didžiulį 600 puslapių romaną sutraukė į 100 puslapių scenarijų. Tada pasiūlė su tuo padirbėti, o aš labai mėgstu Ievą Simonaitytę. Ji – tikrai unikali, visiškai išskirtinė mūsų literatūros autorė. O aš turiu padaryti taip, kad klausytojas tarsi pamatytų, kas ten, scenarijaus puslapiuose vyksta, kokie yra personažai, o kuriama viskas tik garsu ir balsų partitūra“, – pasakoja pirmą kartą LRT istorijoje radijo serialą pagal I.Simonaitytės „Vilių Karalių“ statantis režisierius Juozas Javaitis. Apie radijo serialo ypatumus, personažų charakterių kūrimą balsu ir intonacijomis, apie laikmečio, gyvenimo aplinkybių ir veikėjo judesio perteikimą radijo eteryje pokalbis su režisieriumi Juozu Javaičiu, garso režisiere Sonata Jadevičiene, pagrindinius vaidmenis kuriančiomis aktorėmis Egle Gabrėnaite ir Jolanta Dapkūnaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 29 dieną, penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...