captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: žvilgsnis į nepriklausomybės šimtmetį mininčią Suomiją

„Kiekviena karta turi iš naujo parašyti savo istoriją“, – sako istorikas, Helsinkio universiteto profesorius, knygos „Suomijos istorija“ autorius Henrikas Meinanderis.  
Helsinkio universiteto profesorius<br> knygos „Suomijos istorija“ autorius Henrikas Meinanderis.
Helsinkio universiteto profesorius
knygos „Suomijos istorija“ autorius Henrikas Meinanderis.

„Kalbėdama pirmuoju asmeniu norėjau atiduoti duoklę balsui, kuris lieka neišgirstas, kurio nesiklausoma. Būtent žmogui, turinčiam Dauno sindromą. Sulaukiau kritikos, kad knyga per naivi, tarsi įsukta į cukrinės vatos debesį, bet, manau, pamirštama į ją žvelgti iš šono, atsitraukus, t. y. pasakotojo Benedikto akimis“, – sako Laura Varslauskaitė, knygos paaugliams „Mano didelis mažas aš“, dalyvaujančios Metų knygos rinkimuose, autorė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga. 

„Adventinėse vakaronėse įvykdavo jaunimo emocinė pažintis, gilesnė kūniška pažintis, ne viename žaidime yra pasibučiavimų, fantų išpirkimų, pasirinkimų“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Etnomuzikologijos skyriaus dėstytoja Varsa Liutkutė-Zakarienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kalėdinių dainų ir žaidimų prasmes

„Stipriai pabrėžčiau demokratijos svarbą. Suomija 1919-aisiais priėmė demokratinę konstituciją ir tapo viena iš nedaugelio Europos šalių, kuri sugebėjo išlaikyti šią konstituciją per visą 20-ąjį amžių“, – svarbiausius nepriklausomybės šimtmetį mininčios Suomijos pasiekimus vertina istorikas, Helsinkio universiteto profesorius, knygos „Suomijos istorija“ autorius Henrikas Meinanderis. Pokalbyje su istoriku H. Meinanderiu – apie Suomijos laukiančius iššūkius, šalies santykius su Rusija, Baltijos šalimis ir Europos Sąjunga, apie Lietuvoje pavyzdine laikoma Suomijos švietimo sistemą ir apie moterų, kurioms Suomija pirmoji Europoje suteikė teisę balsuoti, padėtį šalyje.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gruodžio 27 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...