captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorė Eglė Gabrėnaitė

„Aš niekada nevaidinau tų vaidmenų, kurių labai norėjau. Vaidinau Antigonę, „Vyšnių sodas“ man atrodė pati blogiausia pjesė... Bet tai ir buvo tie didieji vaidmenys. Supratau, kad svarbiausia teatre – ne ką, o su kuo“, – pastebi už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija apdovanota aktorė Eglė Gabrėnaitė.
Aktorė Eglė Gabrėnaitė spektaklyje „Didvyrių aikštė“. Nacionalinio dramos teatro nuotr.
Aktorė Eglė Gabrėnaitė spektaklyje „Didvyrių aikštė“. Nacionalinio dramos teatro nuotr.

„Mes visi turim rojaus gabaliukų. Man rojus, kai sninga, kai lyja, kai gieda paukščiai, kai susirenka draugai. Kai žmogus abiem kojom stovi ant žemės“, – sako Kūčių dieną 95-ąjį gimtadienį pasitinkantis kino kūrėjas Jonas Mekas.

„Mūsų operos pavadinimas – „Drebulė“, nes norim į „Eglės žalčių karalienės“ istoriją pažvelgti iš vaiko pozicijų“, – apie M. K. Čiurlionio menų mokyklos tradiciją – abiturientų statomą operą pasakoja viena iš autorių Greta Eimulytė.

„Mano kūryboje daug šunkelių, nes man niekada neįdomu kažką atradus kartoti tai visą gyvenimą. Aš stengiuos sugalvoti vis kitaip“, – sako menininkas Kęstutis Grigaliūnas, pristatantis didžiulę apžvalginę kūrybos parodą „Tu manai, kad tu manai“.

„Artėja sakrali krikščioniškojo pasaulio akimirka. Visiems linkiu – atsitraukime trumpam nuo vertinimų. Atostogos! Juk Visagalis mums kasdien nerašo pažymių“, – komentare pastebi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.  

„Latvijoje Kalėdos sutinkamos kiek kitaip, nei Lietuvoje. Pirmiausia skiriasi Kūčių stalas: tradiciškai latviai valgo kiaulės šnipą, kuris simbolizuoja artojo arklą, nevengia ir kitų skanėstų“, – kaip kaimynai latviai ir suomiai švenčia Kalėdas pasakoja Latvijos ir Helsinkio universitetų dėstytoja prof. Laimutė Balodė.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su šių metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate aktore Egle Gabrėnaite.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 23 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 24 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 


Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close