captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: liturginės tekstilės raida nuo viduramžių ir Renesanso sandūros iki šių dienų

„Kiekvienas siuvinėtas drabužis yra unikalus kūrinys, jame vaizduojami ornamentai ir figūrinės kompozicijos yra neatsitiktiniai, jie susiję su drabužio paskirtimi, funkcija, simbolinėmis prasmėmis. Liturginiai drabužiai įamžina istorinių asmenybių – žymių fundatorių, vyskupų, dvasininkų – atminimą ir padeda neužmiršti kuklių siuvinėtojų, pamaldžių aukotojų istorijų“, – pastebi Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė menotyros dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.
Aukso ir sidabro siulais siuvineto arnoto fragmentas. Lvovas<br>XVII a. Vilniaus katedra.
Aukso ir sidabro siulais siuvineto arnoto fragmentas. Lvovas
XVII a. Vilniaus katedra.

„Sirutiškio gyvenvietėje šalia Česlovo Milošo proseneliams priklausiusio dvaro su parku yra įsikūrusi kavinė-parduotuvė „Raganė“. Verslą ir kultūrą į vieną visumą jungianti smulki verslininkė Daiva Gronskienė sako, kad kitaip mažoje bendruomenėje neįmanoma išsilaikyti, todėl čia rodoma ir vietos menininkų kūryba, fotografija, tapyba, keramika, juvelyrika bei nagingų amatininkų sukurti darbai, čia galima įsigyti ir naujų knygų, o taip pat ir keistis perskaitytomis.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Apie scenografiją labai mažai kas rašo. Tai visada yra tokia tuščia lentyna, į kurią jeigu kas ką padėjo, tai iš karto matosi. Dailėtyrininkas apie visa tai rašytų kitokią knygą, o aš esu teatro žmogus ir mano žvilgsnis yra iš teatro ložės“, – naujausios savo knygos pavadinimą „Iš teatro ložės. XX a. lietuvių scenografijos metmenys“ aiškina teatrologė Audronė Girdzijauskaitė.

Apie liturginės tekstilės raidą nuo viduramžių ir Renesanso sandūros iki šių dienų pasakoja dr. S.Maslauskaitė-Mažylienė ir muziejaus vyriausioji fondų saugotoja Rita Pauliukevičiūtė.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 22 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close