captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Kalėdų džiaugsmą papildo vaikų klegesys

Kalėdos dažnoje šeimoje yra šviesi, jauki šventė. Jų laukiama, ypač daug džiaugsmo per Kalėdas būna vaikams. Pasak Alytaus r. ūkininkės Audronės Miškinienės, jų smagi nuotaika, klegesys užkrečia ir suaugusiuosius. Be to, Kalėdos tai puiki proga susitikti, pabendrauti ne tik su čia pat ar toliau gyvenančiais artimaisiais, bet ir kitais giminaičiais bei draugais.
Alytaus r. ūkininkė Audronė Miškinienė.
Alytaus r. ūkininkė Audronė Miškinienė.

Puspenkto šimto hektarų modernų ekologinį augalininkystės ūkį Elektrėnų savivaldybėje turintis ūkininkas Jonas Keršys pasistengė visus didesnius ūkio darbus baigti iki Kalėdų. Tad suspėjo tinkamai pasiruošti ir dabar gali smagiai švęsti. Jų giminėje nuo seno įprasta griežtai laikytis Kūčių, Kalėdų tradicijų.

Paprastai Kalėdų laukiama, džiugiai švenčiama. Jau prieš gerą mėnesį spalvingos reklamos, prekybos centrai apie tai skelbė, kvietė. Tad ir švenčia daugelis, nelabai gilindamiesi į jų prasmę. Tikinčiųjų šeimose jos būna dvasingesnės, prasmingesnės. Suprantama, kiekvienas apie tai turi savo nuomonę. Pavyzdžiui, mažuloniškis Arminas Norkus apie Kalėdas, pasirengimą joms kalba rimtai ir su dalelyte ironijos.

Visada liūdna, kai kaime randi užkaltomis durimis ir langais, apleistus  kultūros namus, o vietos žmonės gyvena tik prisiminimais apie čia kadaise klestėjusį kultūrinį gyvenimą. Visiškai priešingą vaizdą išvysi Jonavos r. Upninkų kultūros centre. Čia ir kolektyvų gausu, ir renginių nestinga. Tradicinėms ir naujoms šventėms organizuoti čia sutelkiamos kultūros centro darbuotojų ir Upninkų kaimo bendruomenės aktyviausių žmonių jėgos. Tad ir šventės būna įspūdingos, ilgam įsimenančios.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, gruodžio 25 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close