captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dirigentui Petrui Bingeliui – 75-eri

„Mėgindamas nusakyti muzikos esmę ir jos reikšmę savo gyvenime, ko gero nepasakysiu tiksliau ir taikliau nei tai yra padaręs lietuvių kompozitorius ir dailininkas M. K. Čiurlionis: „Muzika – tai Dievo pasiuntinys, pasiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas“, – sako dirigentas, Kauno valstybinio choro vadovas Petras Bingelis.  
KVCH archyvo nuotr.
KVCH archyvo nuotr.

„Spektaklio idėja gimė persvarstant Gedimino kalno istoriją bei paties Vilniaus miesto atsiradimo ir įsikūrimo klausimus. Kūrybinė grupė jautriai ir kūrybiškai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių bei laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. Spektakliu norima aiškiai ir suprantamai užsienyje augantiems lietuvių vaikams suteikti pamatinių žinių ne tik apie paties Vilniaus, bet ir visos Lietuvos istoriją, svarbius jos momentus, pabandant visus niuansus perteikti vaiko akimis“, –  apie spektaklį „Žalia gyva“, rodytą užsienio lietuvių vaikams, pasakoja vaikų teatro „Teatriukas“ aktorė Dalia Mikoliūnaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolas Drunga tęs praėjusią savaitę pradėtą įsimintiniausių 2017 metų muzikinių įvykių apžvalgą. Tarp daugelio „The New York Times“ kritikų išskirtų muzikos pasaulio žmonių vardų – ir Asmik Grigorian.

„Muzika kelia ir taurina dvasią, skatiną ją skleistis, išlaisvina kūrybinę energiją. Kodėl savo gyvenimo turiniu ir forma pasirinkau muziką? Nes ji suteikia prasmę. Be jos gyvenimas – tik tyla ir tuštuma“, – 75 gimtadieniui artėjant pasakoja dirigentas, Kauno valstybinio choro vadovas Petras Bingelis. Apie penkis dirigento, Nacionalinės kultūros ir meno priemijos laureato kūrybinės veiklos dešimtmečius, patirties suformuotas įžvalgas apie muziką – pokalbyje su Petru Bingeliu.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ gruodžio 21 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...