captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – kūriniai vaikams

Dauguma 2017 metų knygų vaikams penketuko autorių – šios kūrybos srities naujokai. Pasak literatūrologų, jų kūriniai  aktualūs ir meniškai brandūs. Ar tai reiškia lietuvių vaikų literatūros renesansą? Kaip ir kodėl žengiama į kūrybos vaikams pasaulį? Kaip debiutantai suvokia rašytojo misiją, rašymo vaikams prasmę ir tikslą? Ką ir kaip apie pasaulį pasakoja jų knygos?

„Vieno pokalbio metu su Pranu Gailiumi kilo idėja, kad reikėtų surengti Šiuolaikinio Prancūzų ekspresionizmo parodą Lietuvoje.  Gailius paminėjo, kad abstrakcija nėra mylima lietuvio, ekspresijos reikia lietuviui. Bet jau pats ekspresionizmas yra ne toks, kuris tarpukariu užgimė Austrijoje, Vokietijoje ar pokariniame Paryžiuje. Ekspresionizmas jau pats išeina ir iš savo ribų. Tai paaiškina ir parodos pavadinimą –„Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas ir ne tik“, – sako parodos autorius ir vadovas Edvidas Žukas. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Dovanos, apsikeitimas tam tikrais specialiais objektais, tai gali būti vaišės, gėrimai, yra bet kurio papročio centrinis momentas, kurio metu ir išpildoma tai, kas norima padaryti. Tarkim, vestuvių metu kulminacija – kai jaunieji apsikeičia žiedais“, – pasakoja Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantė Rūta Latinytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie dovanojimo tradicijas.

Dauguma 2017 metų knygų vaikams penketuko autorių – šios kūrybos srities naujokai. Pasak literatūrologų, jų kūriniai aktualūs ir meniškai brandūs. Ar tai reiškia lietuvių vaikų literatūros renesansą? Kaip ir kodėl žengiama į kūrybos vaikams pasaulį? Kaip debiutantai suvokia rašytojo misiją, rašymo vaikams prasmę ir tikslą? Ką ir kaip apie pasaulį pasakoja jų knygos? Svarstysime studijoje su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančių kūrinių vaikams autoriais: Evelina Daciūte („Laimė yra lapė“), Ilona Ežerinyte („Šunojaus diena“), Gaja Guna Ekle („Brolis, kurio nereikėjo“), Virgiu Šidlausku („Ulfas ir stebuklinga barzda“) ir Rebeka Una („Aš esu Tomas, seklys“).

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 20 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close