captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorė Nelė Savičenko

Apie įdomiausius vaidmenis, didžiulę kūrybinę energiją ir šiandieninį teatrą – pokalbis su jubiliejų mininčia aktore Nele Savičenko.                   
Aktorė Nelė Savičenko. V. Skaraičio (BFL) nuotr.
Aktorė Nelė Savičenko. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Nenoriu, kad skambėtų ciniškai, bet menas kuriamas šiandien, todėl reikia pastebėti dabar aktyvius žmones, jų idėjas, nepaskęsti praeities skolose“, – sako Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narė muzikologė Jūratė Katinaitė. 

Daugelyje pasaulio šalių veikianti Vokietijos kultūros įstaiga Goethe‘s institutas kai kuriose valstybėse tapo nepageidaujama ir susiduria su įvairiais suvaržymais. Kodėl? Po ilgų metų draudimo itin konservatyvi Saudo Arabija leido statyti komercinius kino teatrus. Apie tai – užsienio kultūros naujienose.

„Labiausiai mane stebina Nekrošiaus fantazija. Manau,  kiek vaidinsim šį spektaklį, tiek  aiškinsimės – o ką režisierius turėjo galvoj“, – apie darbą spektaklyje „Cinkas“, sukurtą remiantis S. Aleksijevič knygomis, pasakoja aktorius Sergejus Ivanovas.

Menotyrininkas Ernestas Parulskis komentare kalbės apie Lukiškių aikštėje užvirusią kovą tarp ilgesio ir skonio bei prognozuos šios kovos baigtį.

„Pirmiausia Orfėjo mitas man atėjo ne kaip turinys, o kaip struktūra. Man prikaišiojama, kad per daug konstruoju, bet taip jau yra – kūrinio struktūra man svarbiausia“, – sako rašytojas Tomas Vaiseta, kurio romanas „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Ilgųjų pokalbių dalyje apie įdomiausius vaidmenis teatre ir kine, pedagoginę veiklą sėsim ir pakalbėsim su aktore Nele Savičenko.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 16 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 17 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

       

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close