captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pakartot“: Gotesmanas. Dievo žmogus

Studijoje vieši muzikas, pedagogas, festivalių ir projektų iniciatorius Arkadijus Gotesmanas, jautriai ir nuoširdžiai pasakojantis apie savo muzikinį kelią.
A. Gotesmanas. D. Razausko nuotr.
A. Gotesmanas. D. Razausko nuotr.

Nuo teminių klezmerių muzikos festivalių iki perkusinės muzikos improvizacijų Šeduvoje. Nuo vaikystės atsiminimų apie Rusijos gūdumoje pirmą kartą nelegaliai išgirstą Johną Coltrane‘ą iki vieno žydo gyvenimo istorijos, virtusios ištisu spektakliu. Toks beveik monologas. Arkadijus Gotesmanas – Dievo žmogus ne tik dėl savo būtent tai reiškiančios pavardės. Tai tikintis ir atleidžiantis kūrėjas. Net ir naujausių, žydų istoriją liečiančių internetinių skandalų kontekste. Žmogus, kuris didelę dalį savo laiko aukoja dėstydamas ir mokydamas kitus būgnų bei perkusijos paslapčių. O būgnai ir perkusija – ne tas pats! Per tokių asmenybių pasakojimus veriasi dalis mūsų šalies unikalios džiazo mokyklos istorijos, dalis mūsų literatūros (o ji – neatskiriama Arkadijaus veiklos dalis!) vyksmo ir dalis mūsų spalvingos kultūros. 

Laidos autorius ir vedėjas – Domantas Razauskas.

Ši „Pakartot“ laida bus transliuojama gruodžio 16 d., šeštadienį, 12.10 val. ir gruodžio 17 d., sekmadienį, 02.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Laida rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos atlikėjų asociacija AGATA ir lietuviškos muzikos portalu Pakartot.lt. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...