captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: režisierė Klaudija Matvejevaitė

„Ir dabar dažnai jaučiu tam tikrą pagarbą iš žmonių, nesusijusių su kinu, vien dėl to, kad kažkaip dalyvauju tame procese. Skamba banaliai, bet jis tikrai yra užburiantis ir labai azartiškas“, – sako režisierė, Tarptautinio Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ nugalėtoja Klaudija Matvejevaitė.  
Režisierė Klaudija Matvejevaitė.
Režisierė Klaudija Matvejevaitė.

„Rinkinio pavadinimas iš karto kreipiasi ne į kiekvieną skaitytoją, o į tą, kuris supranta, kas yra tos eumenidės ir kas yra eumenidžių giraitė. Paprastai man tenka savo eiles komentuoti, kadangi  95 procentai skaitytojų dažniausiai nenutuokia, apie ką eina kalba. Eilėraštis gali net ir patikti, bet be komentarų lieka ne visai suprantamas“, – taip savo poeziją apibūdina profesorius Tomas Venclova, kurio eilių rinkinys „Eumenidžių giraitė“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pasakymo, kad lietuviškas Wordas yra labai nepatogus, nesuprastų nei vokiečiai, nei prancūzai, nes jie į savo kalbas yra išsivertę operacinių sistemų terminus ir tai praktiškai vartoja“, – sako Lietuvos kompiuterininkų sąjungos tarybos narys dr. Gintautas Grigas. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuviškos kompiuterijos sistemos terminų kūrimą.

„Didžiausias iššūkis yra ne rasti ar sugalvoti istoriją, bet suprasti, ar iš šimto istorijų būtent šita yra verta papasakoti. Bet aš labai pasitikiu nuojauta, ir per keletą studijų ir darbų metų išmokau, kad jei tiki pirma į galvą atėjusia istorija, svarbu ne ieškoti dėl ieškojimo, o tiesiog imti ir daryti, – sako režisierė, Tarptautinio Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ nugalėtoja Klaudija Matvejevaitė. – Turbūt taip yra ne tik kine ar mene, bet visose gyvenimo situacijose – pirmasis į galvą atėjęs sprendimas dažniausiai būna pats geriausias. Didysis darbas prasideda, kai reikia istoriją išgryninti, apdirbti, paruošti taip, kad būtų įdomi ne tik tau pačiam, kad būtų aiški ir atpažįstama.“ Apie kino burtus, požiūrį į kiną ir trumpo metro filmus, moterų režisierių padėtį kino industrijoje – pokalbyje Su K. Matvejevaite.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gruodžio 13 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close