captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“

„Ansamblis atrodė toks smagus „neformatas“ tarp tuo metu uoliai grojamų  johannų sebastianų, frédéricų  ir  ferencų . Tos patirtys – atgaivinanti atsvara 88 juodiems ir baltiems klavišams“, – sako Jaunojo kūrėjo premija apdovanoto šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovė Marta Finkelštein.  
Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Nacionalinė premija yra aukščiausias mūsų kūrėjų įvertinimas valstybės mastu. Įvertinimas ir kartu pagerbimas. Mūsų nedidelėje valstybėje yra tiek kūrėjų ir jie yra tokio aukšto lygmens, kad labai norėtųsi jiems skirti daugiau premijų“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, prieš paskelbiant Nacionalinių meno ir kultūros premijų laureatų pavardes.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pasinerdami į rinkos programuojamą priešlaikinį švenčių sūkurį, esame tikri, kad visos problemos išnyks. Tikime, kad prekiniai brendai išspręs pašlijusius žmonių santykius, jų vienatvę, kaltės jausmą ir amžiną ekonominį nepilnavertiškumą“, – artėjančių švenčių nuotaikomis savo komentare dalijasi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Ansamblis atrodė toks smagus „neformatas“ tarp tuo metu uoliai grojamų johannų sebastianų, frédéricų ir ferencų. Per dvejus metus veikiant ansamblyje, kaip mozaika dėliojosi pačios įvairiausios patirtys: fluxus principais kuriami muzikiniai žaidimai, grojimas išplėstinėmis technikomis, elektronika, labai daug kitų mano dar nepatirtų muzikos dabarties praktikų. Tos patirtys – atgaivinanti atsvara 88 juodiems ir baltiems klavišams. Myliu visokį repertuarą, bet įkvepia nauji iššūkiai ir potyriai. Kaip atlikėja, esu motyvuota augti ansamblyje ir šalia jo. Tikiu, kad kiekvieno nario individualus kūrybinis augimas iš esmės yra svarbus bendrai ansamblio plėtrai“, – sako šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ vadovė Marta Finkelštein. Šiemet Kultūros ministerija šiam ansambliui skyrė Jaunojo kūrėjo premiją. Pokalbis studijoje su „Synaesthesis“ nariais M. Finkelštein, Vytautu Oškiniu ir Karoliu Variakoju.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 12 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...