captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – baleto šokėjas, choreografas Martynas Rimeikis

„Dažnai mes patys sau susikuriame sudėtingiausius labirintus, iš kurių  nebeišlendame – vaikštome nuleidę galvas, kovojame. O užtektų tik pakelti galvas ir pamatytume, jog tas labirintas neturi lubų, kad už jo yra gyvenimas”, – sako baleto šokėjas ir choreografas Martynas Rimeikis, Nacionalinio operos ir baleto scenoje pristatantis pirmąjį savo ilgo metro baleto spektaklį „Procesas”.
Scena iš baleto spektaklio “Procesas”. Martyno Aleksos nuotr.
Scena iš baleto spektaklio “Procesas”. Martyno Aleksos nuotr.

„Natano idėjomis paremta dabartinė Europa: ir šiandien sugyvenimas, žmogiškumas – svarbiau už bet kokią religinę priklausomybę“, – teigia režisierius Gintaras Varnas, Nacionaliniame Kauno dramos teatre kviečiantis į  premjerą „Natanas Išmintingasis“.

Nobelio premija šiuolaikinio meno atstovams dažnai pavadinamą britišką Turnerio apdovanojimą laimėjo Lubaina Himid, provokuojanti kolonijinės istorijos ir rasizmo temomis. Tokijuje atidarytas Yayoi Kusamos muziejus – Japonijos vizualinio meno kūrėjos šventovė. Ką italams reiškia Neapolietiškos picos įtraukimas į UNESCO paveldo sąrašą? – apie visa tai užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Rašydama pjesę negalvoju, kaip ji bus pastatyta. Mano užduotis – papasakoti istoriją, sukurti dramaturginę intrigą, dinamiką, o visa kita – jau režisieriaus ir aktorių reikalas. Man visada įdomu, kaip jie tai padarys“, – sako poetė, dramaturgė, aktorė Daiva Čepauskaitė, kurios pjesių knyga „Aš tave užmiršau“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Pasinerdami į rinkos programuojamą priešlaikinį švenčių sūkurį, esame tikri, kad visos problemos išnyks. Tikime, kad prekiniai brendai išspręs pašlijusius žmonių santykius, jų vienatvę, kaltės jausmą ir amžiną ekonominį nepilnavertiškumą“, – artėjančių švenčių nuotaikomis savo komentare dalijasi menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Visi darbai sukurti ant grubaus brezentinio karo mašinų tento. Gyvenu Šiauliuose, tad karo nuojauta man labai arti. Nuolat patruliuojantys lėktuvai turėtų suteikti saugumo jausmą, bet jaučiuos priešingai“, – pasakoja dailininkas Dainius Trumpis, sostinėje atidarytoje parodoje tyrinėjantis ribines žmogaus patirtis.

„Kurdamas ieškojau sau naujos šokio kalbos, naujų akcentų, todėl mano choreografija yra sudėtinga, jos labai daug. Man gražu, kai žmonės šoka per šokio spektaklius“, – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie baletą, šokį, apie pirmąją didelę premjerą – baleto spektaklį „Procesas“ – kalbėsime su baleto šokėju ir choreografu Martynu Rimeikiu.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 9 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 10 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...