captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ieškomos Lietuvos šimtmečio moterys!

„Kas mums šiandien yra Pirmosios Lietuvos Respublikos kūrėjos, kokią vietą moterys, atsidavusios tarnystei tautai, jos nepriklausomybei ir gerbūviui užima mūsų amžininkų lietuvių atmintyje?“ – klausimus kelia spektaklio „Šimtmečio moterys“ inscenizacijos autorė Ingrida Ragelskienė.  

„Bandome susigrąžinti tas knygas, kurios buvo prarastos okupacijos metais. Tos knygos, kurios grįžo, kurias tarpukariu vartė ir pirmoji jos vedėja Elžbieta Jodinskaitė, yra didelis bibliotekos pasididžiavimas. Knygos sugrįžimas į biblioteką yra labai simboliškas“, – sako Genovaitė Astrauskienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos, mininčios  95-metį, direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalga su Mykolu Drunga.

„Spektaklio kūrybinė grupė kelia pamatinius klausimus – kas mums šiandien yra Pirmosios Lietuvos Respublikos kūrėjos, kokią vietą moterys, atsidavusios tarnystei tautai, jos nepriklausomybei ir gerovei užima mūsų amžininkų lietuvių atmintyje? Spektaklio siužetą istoriškai įrėmina dvi kertinės datos – 1907-aisiais Kaune įvykęs I Lietuvos moterų suvažiavimas ir 1937 metais Kaune įvykęs II Lietuvos moterų suvažiavimas bei tuo metu aktyviai visuomeniniuose procesuose dalyvavusių gyvenimo ir sudėtingų likimų peripetijos“, – apie spektaklį „Šimtmečio moterys“ pasakoja inscenizacijos autorė Ingrida Ragelskienė. Apie tai, kokios moterys kūrė Lietuvą ir kodėl nusipelnė šimtmečio moterų vardo – pokalbyje su spektaklio kūrėjomis Ingrida Ragelskiene, Jurga Kalvaityte ir Neringa Bulotaite.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ gruodžio 7 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...