captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Kaukas Gugis ir magiškoji Justino Žilinsko fantastika

„Rašant vaikui, reikia truputėlį labiau save tramdyti, labiau galvoti ir įsijausti į tas būsenas, kurios jau yra pamirštos: vaikystę, kaip tau atrodo, kad vaikas supranta tą tikrovę“, – sako rašytojas Justinas Žilinskas, pristatantis naują knygą vaikams „Kaukas Gugis ir kerų karas“.

„Rašydama pjesę, negalvoju, kaip ji bus pastatyta. Mano užduotis – papasakoti istoriją, sukurti dramaturginę intrigą, dinamiką, o visa kita – jau režisieriaus ir aktorių reikalas. Man visada įdomu, kaip jie tai padarys“, – sako poetė, dramaturgė, aktorė Daiva Čepauskaitė, kurios pjesių knyga „Aš tave užmiršau“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Metų žodžio rinkimuose galima išskirti tris grupes: aktualiuosius siūlymus – Vilnecija, Vilniaus po vasaros potvynių, partija – ne troleibusas, vienos partijos skilimo istorija; universaliuosius siūlymus – dermė, darna, meilė Lietuvai, kalba; plintančius madingus kalbos reiškinius – išeiti iš komforto zonos, siųsti žinutę – JAV siunčia žinutę Korėjai“, – sako Lietuvių kalbos draugijos valdybos sekretorė Rita Urnėžiūtė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie Metų žodžio rinkimus.

„Rašant vaikui, reikia truputėlį labiau save tramdyti, labiau galvoti ir įsijausti į tas būsenas, kurios jau yra pamirštos: vaikystę, kaip tau atrodo, kad vaikas supranta tą tikrovę, – sako rašytojas Justinas Žilinskas, pristatantis naują knygą vaikams „Kaukas Gugis ir kerų karas“, kurioje nerasite nė vieno tarptautinio žodžio. – Kai rašai suaugusiems, nebelieka šių ribų ir tada galbūt daugiau yra laisvės – ir su ta pačia kalba žaisti. Apskritai, pats kūrybinis procesas daug nesiskiria.“ Apie vaikų literatūrą, slaptą kaukų žodyną, įdomiąją mitologiją, magiškosios fantastikos žanrą – pokalbyje su Justinu Žilinsku.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ gruodžio 6 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close