captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: gero pieno gamyba prasideda nuo pašarų kokybės

Sakoma, kad „karvei pienas ant liežuvio“. Gyvulius auginantys žino, kad ne tik pašarų kiekis, bet labiau kokybė lemia gero, visaverčio pieno gamybą. Nuo šiol ją išsiaiškinti padės valstybės įmonėje „Pieno tyrimai“ atliekami net 64 rūšių pašarų kokybės tyrimai. Išsamiau – valstybės įmonės „Pieno tyrimai“ direktorė Laima Urbšienė.

Prieš trejetą metų buvo pradėtas įgyvendinti projektas „Tvarių mechanizmų sukūrimas atvirų buveinių išsaugojimui įtraukiant vietos bendruomenes Gražutės ir Kurtuvėnų regioniniuose parkuose“. Ūkininkai ir kiti gyventojai, turintys žemės regioninio parko teritorijoje, buvo kviečiami dalyvauti atrankoje ir pagal panaudos sutartis gauti mėsinių galvijų ir avių. Kaip šiame  regioniniame parke sekasi tvarkyti atviras buveines, skatinti gyventojus tradiciškai ūkininkauti?

Žiemai prasidėjus, iškritus gausesniam sniegui atokiau kaimuose gyvenantys garbaus amžiaus gyventojai ne visada gali ištrūkti iš sodybas sukausčiusio sniego gniaužtų. Mat visų kelių, keliukų valymas ne nuo seniūno priklauso. „Biurokratiniai barjerai, viešieji pirkimai stabdo ir kitus kaimo bei miesto žmonėms gyvybiškai svarbius darbus“, – tvirtina mažuloniškis Arminas Norkus.

 

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, gruodžio 5 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...