captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie ką kritikuoja Virginija Cibarauskė?

„Mums trukdo subjektyvumo ir kitoniškumo baimė, kuri skatina pagal įsivaizduojamus kriterijus represuoti save ir dėl to keršyti represuojant kitus. Tai lemia nykų ir savotiškai prievartinį, nors prievarta labai švelni, suvienodėjimą: net jei siekiamybė – išskirtinumas, kritiškas mąstymas ar kūrybingumas, pačios sąvokos tarsi jau iš anksto apibrėžtos. Jei nuo šių apibrėžimų nutolsti, tave iškart stabdo“, – sako literatūros kritikė, V. Kubiliaus premijos laureatė Virginija Cibarauskė.
Literatūros kritikė<br> V. Kubiliaus premijos laureatė Virginija Cibarauskė. A. Valantinienės (LRT) nuotr.
Literatūros kritikė
V. Kubiliaus premijos laureatė Virginija Cibarauskė. A. Valantinienės (LRT) nuotr.
„Mūsų kūriniai nėra skirti menininkams ar kritikams, o paprastiems žmonėms, tam, kad parodytume, jog pastatas gali būti įdomesnis, spalvingesnis, kad pats miestas pasidarytų šviesesnis ir tokiu būdu galėtų pritraukti žmones. Jeigu miestas tamsus, tai jis užgęsta ir visi traukia į namus“, – apie festivalio tikslus pasakoja Kauno šviesų festivalio šviesų dailininkas Arvydas Genys.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Šiandien pagrindinis išteklius, norint būti deramu kultūros vartotoju, yra laikas. Yra kultūra jo turintiems ir tiems, kurie jo neturi“, – komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.
 
„Mums trukdo subjektyvumo ir kitoniškumo baimė, kuri skatina pagal įsivaizduojamus kriterijus represuoti save ir dėl to keršyti represuojant kitus. Tai lemia nykų ir savotiškai prievartinį, nors prievarta labai švelni, suvienodėjimą: net jei siekiamybė – išskirtinumas, kritiškas mąstymas ar kūrybingumas, pačios sąvokos tarsi jau iš anksto apibrėžtos. Jei nuo šių apibrėžimų nutolsti, tave iškart stabdo. Dabar visi taip stengiasi gyventi autentiškai, bet dėl to tik dar labiau vienodėja, nes autentiško gyvenimo modelis labai siauras. Moteris, kuri sąmoningai pasirenka nesirūpinti savo išvaizda arba vyras, kasdien dėvintis moteriškus drabužius, nebus laikomi autentiškais, jie bus laikomi tiesiog „nenormaliais“. Už visa to slypi nepasitikėjimas savimi ir baimė ką nors konkretaus teigti ar neigti, baimė, dangstoma autoritetais, citatomis, visokiomis „brandos išmintimis“. Šiandienis kultūrinis kontekstas tą baimę legitimuoja kaip neva ironiją ar panašiai, nors nieko nėra banaliau ir tuo pat metu pavojingiau už įsibaiminusį neva ironišką žmogų“, – sako literatūros kritikė, V. Kubiliaus premijos laureatė Virginija Cibarauskė.
 
Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 5 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...