captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – Lukiškių aikštės memorialo konkurso nugalėtojas Andrius Labašauskas

„Jei kalbam apie meną viešojoje erdvėje – sutarimo niekada nebus. Menininkas turi savo poziciją, visuomenė – savo supratimą, o valdžia – ideologinius tikslus. Konfliktas užprogramuotas“, – sako Lukiškių aikštės memorialo konkurso nugalėtojas Andrius Labašauskas.
Lukiškių aikštės memorialo konkurso nugalėtojas Andrius Labašauskas.
Lukiškių aikštės memorialo konkurso nugalėtojas Andrius Labašauskas.

Klaipėda ketina atstatyti istorinę pilį ir taip tikisi atgaivinti miestą. „Visuomenė nėra labai jautri, ar istorinį pavidalą turintis objektas yra autentiškas, ar pastatytas mūsų dienomis“, – pastebi Vilniaus universiteto doc. Salvijus Kulevičius.                         

Vokietijos kino kūrėjai teigia, kad kino festivalis „Berlinalė“ nebėra tarp svarbiausių kino festivalių, ir ragina atsinaujinti. Švedijoje parduodami pirmieji bilietai į muzikos festivalį, kuriame galės dalyvauti tik moterys. Šios ir kitos temos – užsienio kultūros naujienose.

„Pasaulis pasikeitė. Mums reikia atsisakyti siauro kultūros suvokimo. Kultūra nėra dėžė, kurioje sudėtas tam tikras turinys. Kultūra yra santykis“, – sako antropologas, švietimo tyrinėtojas, Berlyno laisvojo universiteto profesorius Christoph Wulf. Garsaus antropologo požiūriu, vienas iš naujų švietimo uždavinių – ugdyti pasaulio piliečių savivoką, o institucijas galima keisti keičiant ritualus.

„Šiandien pagrindinis išteklius, norint būti deramu kultūros vartotoju, yra laikas. Yra kultūra jo turintiems ir tiems, kurie jo neturi“, – komentare pastebi filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Pasirodžius knygai, žmonės ėmė kitaip konstruoti savo tapatybę. Dabar jie sako, kad yra iš Pietinio – Šiaulių mikrorajono“, – pasakoja šiaulietišku slengu parašyto romano „Pietinia kronikas“ autorius rašytojas, literatūros kritikas Rimas Kmita.

„Pirmą kartą dalyvavau tokiame konkurse. Žinau daug hierarchijos atvejų, bet reikia bandyti. O kai nepasiseka, nelieti tulžies“, – sako skulptorius, dizaineris A. Labašauskas. Netylant diskusijoms dėl Lukiškių aikštės memorialo konkurso, susipažinsime su konkursą laimėjusiu menininku.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 2 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 3 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close