captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokią nišą per 15 metų užėmė „Meno niša“?

„Mums labai svarbu edukuoti žmones, kad žodžiai „šiuolaikinis menas“ nekeltų baimės, nebūtų vertinami kaip keiksmažodžiai“, – sako penkiolikos metų sukaktį mininčios galerijos „Meno niša“ vadovė Diana Stomienė.
Galerijos „Meno niša“ vadovė Diana Stomienė. Karolinos Pansevič (DELFI) nuotr.
Galerijos „Meno niša“ vadovė Diana Stomienė. Karolinos Pansevič (DELFI) nuotr.

„Rašytojui reikia išlaikyti tą pusiausvyrą: kad būtų paaugliškas kalbos paveikumas ir atspindys, ir kartu, kad tai būtų literatūrinė kalba, nes tu rašai knygą“, – sako rašytoja Daina Opolskaitė, kurios knyga paaugliams „Ir vienąkart, Riči“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su Lietuvos edukologijos universiteto dėstytoja doc. dr. Zita Nauckūnaite apie moksleivių raštingumą, kalbos sistemą, kalbos kaitą ir pastovumą.

„Kad galerija užsitarnautų vardą, tenka dirbti dešimt metų. „Meno nišai“ bus penkiolika, dešimt metų dirbau dėl vardo. Tik po to vardas pamažu pradeda dirbti galerijai, – pasakoja galerijos „Meno niša“ vadovė Diana Stomienė. – Mūsų galerija yra subūrusi įvairių sričių ir medijų menininkų ratą, organizuoja jų parodas ir atstovauja meno mugėse pasaulyje: Vienoje, Berlyne, Briuselyje, Londone, Paryžiuje ir kitur. O nuo 2009 m. mūsų inicijuota meno mugė „ArtVilnius“ taip pat prisideda ne tik prie Lietuvos menininkų žinomumo didinimo tarptautinėje rinkoje, bet ir prie Vilniaus kaip kultūros ir šiuolaikinio meno sostinės vardo garsinimo.“ Apie penkiolika galerijos „Meno niša“ veiklos metų ir ateities tikslus pasikalbėsime su D. Stomiene, menininku Kęstučiu Svirneliu ir menotyrininke Jurgita Ludavičiene.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ lapkričio 29 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...