captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Gruodžio mėnesį sukanka 280 metų, kai Anapilin iškeliavo italų styginių instrumentų meistras Antonio Stradivari. Iš pradžių norėjusiam tapti skulptoriumi, medžio drožėju, muzikantu, pasaulinį garsą jam atnešė meistriški, ypatingu tembru pasižymintys smuikai. Apie Antonio Stradivari ir jo instrumentus – pirmadienio viktorinoje.  
Antonijus Stradivari.
Antonijus Stradivari.

Prasidedant  žiemai, vis labiau artėja prasmingiausių bei stebuklingiausių švenčių metas. Klaipėdos koncertų salė jį pasitinka  festivaliu „Salve Musica“. „Šventinės klasikos koncertai suteiks atgaivą sielai, apgaubs ramybe, pripildys džiugesio ir vilties“, – įsitikinusi festivalio programą sudariusi Klaipėdos koncertų salės direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai Loreta Narvilaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė apžvelgia, kaip ji pati sako, tris nejaukias ir netgi baisokas knygas: pirmoji, Hermano Kocho „Vasarnamis su baseinu“ – keistai tamsiai juokinga,  antroji, Günterio Grasso „Šuniški metai“ – išspaudžianti kreivai ironišką šypsenėlę ir nejauki,  trečioji, Svetlanos Aleksijevič „Cinko berniukai“ – tiesiog baisi.

Gruodžio mėnesį sukanka 280 metų, kai Anapilin iškeliavo italų styginių instrumentų meistras Antonio Stradivari. Iš pradžių norėjusiam tapti skulptoriumi, medžio drožėju, muzikantu, pasaulinį garsą jam atnešė meistriški, ypatingu tembru pasižymintys smuikai. Autentiškų dokumentų apie anų tolimų laikų faktus išlikę ne kažin kiek, tad su žymiuoju meistru ir Kremonos miestu, kuriame maestro kūrė savo pasakiškus smuikus, altus, violončeles, susijusios labai margos legendos. Apie Antonio Stradivari ir jo instrumentus – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ lapkričio 27 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close