captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ žvalgosi po „Meno parką“

„Tai buvo laikas menams. Kaunas sprogo nuo kūrybinių idėjų, nevaržomų projektų, be jokių aprobavimų. O parodinių erdvių labai trūko...“, – „Meno parko“ atsiradimo prieš 20 metų aplinkybes prisimena galerijos vadovas, dailininkas Arvydas Žalpys.

„Spektaklio istorijas rišanti gija – tarpinė būsena žmogaus, kuris yra ne savoje šalyje, priverstas bėgti iš namų, pakibęs, negalintis planuoti ateities“, – apie spektaklio „Dreamland“ idėją pasakoja viena iš koncepcijos autorių Kristina Savickienė.

Armėnų kilmės prancūzų kino režisierė Valerie Massadian pristato trečiąją filmų trilogijos apie moters gyvenimą dalį – filmą „Milla“, Serbijos sostinėje Belgrade vykdomas upių plėtros projektas ir giriamas, ir kritikuojamas. Plačiau apie tai – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Kai dar gyvenau Panevėžy, teatras buvo pasipūtęs: publika turėdavo ateiti pas jį. Norim, kad teatras nusimestų rampas ir priartėtų prie žmonių“ , – sako teatro kritikas Andrius Jevsejevas, tapsiantis Panevėžio J. Miltinio teatro meno vadovu. Kas laukia šio teatro, taip pat kalbėsimės su naujuoju vadovu Leonu Blėdžiu.

„Prastindami mokymo turinį ir mokytojų ruošimą, gilumines švietimo problemas konservuojame ateičiai“, – komentare pastebi Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša.

„Rašau ne iš aiškiai formuluojamų politinių nuostatų, kad daugiakultūriškumas, tolerancija kitokiam – gerai. Žinoma, kad taip! Bet man šiuo atveju svarbesnis dialogo jausmas“, – sako rašytojas, literatūrologas dr. Mindaugas Kvietkauskas, kurio esė knyga „Uosto fuga“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Tradicinėje dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ lankysimės 20-metį mininčioje „Meno parko“ galerijoje Kaune.  Susitiksime su galerijos komanda – vadovu Arvydu Žalpiu, kuratorėmis Giedre Legotaite, Lina Šniraite-Mikalauskiene, Airida Rekštyte bei galerijos menininkais Rosanda Sorakaite ir Povilu Ramanausku.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 25 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 26 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...