captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Sapiegų giminės mauzoliejus

LDK didikų Sapiegų giminės mauzoliejus – Vilniaus Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia – pirmoji tokio pobūdžio šventovė Lietuvoje. Jos fundatorius, žymus to meto politikas ir kultūrininkas Leonas Sapiega, bažnyčią pastatė 1625 m. tiesai priešais Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių bei vienuolyno kompleksą.
LDK didikų Sapiegų giminės mauzoliejus – Vilniaus Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia. ELTA nuotr.
LDK didikų Sapiegų giminės mauzoliejus – Vilniaus Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia. ELTA nuotr.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Sapiegų giminės mauzoliejus – Vilniaus Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia – pirmoji tokio pobūdžio šventovė Lietuvoje. Jos fundatorius, žymus to meto politikas ir kultūrininkas Leonas Sapiega, bažnyčią pastatė 1625 m. tiesai priešais Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių bei vienuolyno kompleksą. 

Šv. Mykolo bažnyčios ir Bernardinių vienuolyno ansamblis ypatingas ne tik įspūdinga renesanso architektūra, bet ir nepakartojama istorija, glaudžiai susijusia su garsia LDK magnatų Sapiegų gimine. Šiandien čia įsikūręs Bažnytinio paveldo muziejus.

Plačiau apie šį išskirtinį Sapiegų inicijuoto meninio ir kultūrinio paveldo pavyzdį – menotyrininkės dr. Sigitos Maslauskaitės paskaita.

Transliuojama sausio 15 d., antradienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama sausio 16 d. 00.05 per LRT RADIJĄ ir sausio 19 d. 14.03 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...