captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: šiuolaikinio nacionalinio baleto „Procesas“ premjera

„Kai žvilgsnis nukrypo į Franco Kafkos „Procesą“, iškart supratau, kad čia būtent tai, apie ką norėčiau kalbėti. Tiesa, perskaitęs romaną antrą sykį suabejojau, ar tikrai sugebėsiu, ar pajėgsiu perteikti visas jame užkoduotas mintis. Vis dėlto perskaitęs trečią sykį ryžausi“, – atvirai apie premjerai rengiamą baletą pasakoja choreografas Martynas Rimeikis.
Šiuolaikinis nacionalinis baletas „Procesas“.
Šiuolaikinis nacionalinis baletas „Procesas“.

Pasak nacionalinio Petro Vyšniausko saksofonininkų festivalio-konkurso sumanytojo Plungės kultūros centro direktoriaus Romo Matulio, „tai jau antrą kartą rengiama išskirtinė saksofono ir džiazo muzikos šventė, kurios vienu iš svarbiausių akcentų šiemet taps pirmą kartą Plungėje koncertuosiančios Londone gyvenančios saksofonininkės Rusnės Mikiškaitės ir saksofono virtuozo Petro Vyšniausko koncertas“.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Šriftas, šrifto dizainas yra labai jautri sritis ir nesiūlau diletantams eiti ir kurti ką nors. Pirmiausia reikia labai gerai suvokti ištakas, istoriją, kontekstus, semiotinius lygmenis“, – sako parodos „Keliaujančios raidės'17: X, Y, Z“ kuratorė prof. Aušra Lisauskienė.

„Kai žvilgsnis nukrypo į Franco Kafkos „Procesą“, iškart supratau, kad čia būtent tai, apie ką norėčiau kalbėti. Tiesa, perskaitęs romaną antrą sykį suabejojau, ar tikrai sugebėsiu, ar pajėgsiu perteikti visas jame užkoduotas mintis. Vis dėlto perskaitęs trečią sykį ryžausi“, – atvirai apie premjerai rengiamą baletą pasakoja choreografas Martynas Rimeikis. Apie šiuolaikinį nacionalinį baletą „Procesas“ – nuo idėjos iki premjeros pokalbis studijoje su choreografu Martynu Rimeikiu, kompozitoriumi Mindaugu Urbaičiu ir pagrindinio vaidmens – Jozefo K. – atlikėju baleto solistu Jeronimu Krivicku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 24 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close