captcha

Jūsų klausimas priimtas

Euroradijas iškilmingu koncertu Londone švenčia transliacijų 50-metį

1967 metų lapkričio 27 dieną iš Londono karalienės Elžbietos salės pirmąsyk BBC radijas kreipėsi į 13 EBU (European Broadcasting Union – Europos transliuotojų sąjunga) narių. Tąsyk įvyko pirmoji istorijoje Euroradijo koncerto transliacija, pradėjusi tarptautinės koncertų sklaidos eteryje istoriją.

2017 metų lapkričio 27-ąją minint šio įvykio 50-metį BBC radijas rengia šventinę BBC koncertinio orkestro transliaciją, kurią girdės 44-ių radijo stočių klausytojai 31-oje Europos šalyje, taip pat Australijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje ir JAV. Pirmąjį koncertą prieš 50 metų dirigavo iškilus kompozitorius ir dirigentas Benjaminas Brittenas, tad šventinio koncerto dirigentas Johannesas Wildneris įtraukė į programą B. Britteno „Siuitą anglų liaudies dainų temomis“. Anuomet buvo atlikta ir W. A. Mozarto „Sinfonia Concertante“, kuri skambės ir šįkart, griežiama jaunosios kartos atlikėjų, BBC stipendininkų – amerikiečių smuikininkės Esther Yoo ir norvegų altininko Eivindo Holtsmarko Ringstado. Kitas BBC stipendininkas, rusų pianistas Pavelas Kolesnikovas praėjusią vasarą milijonams Euroradijo klausytojų siūlė išsirinkti vieną iš penkių koncertų fortepijonui ir orkestrui, kurį jis paskambins jubiliejiniame koncerte. Rinkimuose dalyvavo ir LRT KLASIKOS radijo stoties klausytojai, balsuodami socialiniuose tinkluose. Nugalėtoju išrinktas ir į šventinio koncerto programą įtrauktas Ludwigo van Beethoveno Penktasis „Imperatoriškasis“ koncertas. Specialų  kūrinį „Orfėjo kometa“ šia proga sukūrė bulgarų kilmės BBC kompozitorė-rezidentė Dobrinka Tabakova.

EBU kasmet pasiūlo per 3000 įvairių žanrų koncertų ir operų Euroradijo klausytojams. LRT įstojo į EBU 1993 metais. Pirmoji Euroradijo transliacija iš Vilniaus surengta 1995 metais. Iš viso Lietuvos radijas Euroradijo auditorijai pasiūlė kelias dešimtis lietuvių atlikėjų ir kūrėjų koncertų ir operų bei specialią Euroradijo savaitę „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“.

Šventinio koncerto iš Londono transliacija – pirmadienį, lapkričio 27 d., 21.00 val. per LRT KLASIKOS programą.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close