captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokius stereotipus griauna mokslininkai?

„Šis konkursas – tai būdas griauti stereotipus, jog moksliniai darbai suprantami ir aktualūs tik akademinio lygmens asmenims, – „Geriausios disertacijos“ konkursą pristato Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė.  
 Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė. LR Prezidentūros nuotr.
Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė. LR Prezidentūros nuotr.

„Tai šiuolaikiška istorija apie paauglius, beglobius, betėvius ir vienišus vaikus, kurie suaugę ne pagal metus, kurie rūpi, jei apskritai rūpi, tik sau patiems ir be paliovos ieško meilės ir savo vietos po saule“, – apie savo knygą „Žvaigždžių medžiaga“, dalyvaujančią akcijoje „Metų knygos rinkimai“ pasakoja rašytoja Renata Šerelytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kodėl mūsų įžymybės klausinėjamos apie kokį nors nagų laką, bet nepaklausiama, kaip savo vaikui išrinko vardą ir kodėl išrinko kaip tik tokį. Keista, kad portaluose šalia eismo, transporto, būsto, automobilizmo nerandu skilties apie kalbos įdomybes“, – sako Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Rita Miliūnaitė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kalbos aktualijas žiniasklaidoje.

„Šis konkursas – tai būdas griauti stereotipus, jog moksliniai darbai suprantami ir aktualūs tik akademinio lygmens asmenims, – „Geriausios disertacijos“ konkursą pristato Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė. – Lietuvos mokslininkai tvirtais žingsniais žengia į tarptautines rinkas. Vis dažniau išgirstame apie pasaulinę lietuvių mokslininkų sėkmę įvairiose mugėse, verslo akseleratoriuose. Tai rodo, jog vis daugiau gabių, talentingų žmonių išdrįsta pasakoti apie savo atradimus, kartu mokosi bendradarbiauti su verslu ir savo veiklai suteikia daugiau komercinės naudos.“ Su dr. Milena Medineckiene, geriausiu fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų disertacijos autoriumi pripažintu dr. Linu Minkevičiumi ir geriausia humanitarinių ir socialinių mokslų srities disertacijos autore dr. Raimonda Nabažaite pasikalbėsime, ką reiškia būti mokslininku šiandieninėje Lietuvoje.

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ lapkričio 22 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close