captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką apie menininką byloja jo dirbtuvė?

„Būtent menininkų dirbtuvėse jų kūriniai gyvena tą savo tikrąjį, autentiškąjį gyvenimą, kurį iš dalies praranda, tiksliau – jis pakeičia savo formas, darbams iškeliaujant į parodų erdves”, – sako menotyrininkas Vidas Poškus, pristatęs knygą „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“.
Menotyrininkas Vidas Poškus.
Menotyrininkas Vidas Poškus.

„Visada noriu sugrįžti į Vilnių. Ir pirmiausia todėl, kad galėčiau padėkoti žmonėm, kurie padėjo man išgyventi“, – sako pasaulinio garso menininkas Amerikos litvakas Samuelis Bakas, atvykęs į savo vardo muziejaus atidarymą Vilniuje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Apsilankius ne vien spektakliuose, bet ypač koncertuose, vis dažniau kyla klausimas, kodėl prieš juos neprašoma išsijungti ne tik telefonų, bet ir savo vaikų. Tai jau tapo manija, kuri ir žymi mūsų pakantumo ribas. Jos, deja, vis dar baigiasi ties neužmatomais horizontais“, –  meno kritiko Vaido Jauniškio komentaras apie visaapimantį pakantumą.

 „Būtent menininkų dirbtuvėse jų kūriniai gyvena tą savo tikrąjį, autentiškąjį gyvenimą, kurį iš dalies praranda, tiksliau – jis pakeičia savo formas, darbams iškeliaujant į parodų erdves – galerijas ar muziejus, kitų žmonių namus. Šios studijos, tekstais ir fotografijomis pagrįsto reportažinio darbo apie menininkų dirbtuves, pagrindinė misija – bent šiek tiek praskleisti uždangą į kūrėjų darbo vietas, per jas pabandyti rasti raktą į jų kūrybą ir į pačias asmenybes”, – sako menotyrininkas Vidas Poškus, pristatęs knygą „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“. Pokalbis studijoje su V. Poškumi.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ lapkričio 21 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...