captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Abraomą Suckeverį verta įvardyti ne vien kaip individualų rašytoją, bet ir kaip aktyvų visuomenininką, besirūpinusį visų Vilniaus žydų, kūrusių jidiš kalba, literatūriniu gyvenimu. Vos susibūrus žydų dailininkų ir literatų grupei „Jung Vilne“, jaunasis rašytojas energingai įsitraukė į jų veiklą, o ilgainiui tapo ir viena reprezentatyviausių asmenybių šioje organizacijoje. Prie rašytojo nuopelnų žydų bendruomenei priskirtinas ir žydų muziejaus sovietinėje Lietuvoje atkūrimas bei karo metu išlikusių kultūros vertybių paieška ir saugojimas.
Rašytojas Abraomas Suckeveris.
Rašytojas Abraomas Suckeveris.
„Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtosioms metinėms, M. K. Čiurlionio namai Vilniuje renginiais ir parodomis prisimena asmenybes, aktyviai skatinusias pirmuosius atgimstančio lietuviškojo judėjimo žingsnius, aktualizuoja pirmąsias lietuviškas draugijas, pirmuosius telkimosi židinius, idėjas ir įvykius, kvietusius Vilniun po Lietuvą ir pasaulį išsibarsčiusius lietuvius“, – sako M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Man visados labai rūpėjo menininko kūrybos aplinka. Buvo smalsu, kur ir kaip jie kuria, kas juos supa, kas padeda ir trukdo“, – atvirauja poetas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas, apžvelgdamas Vido Poškaus sudarytą knygą „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ („Tyto alba“) ir Rūtos Oginskaitės knygą „Gib a kuk. Žvilgtelėk. Pokalbiai Olgos ir Grigorijaus Kanovičių namuos“ („Tyto alba“).
 
Abraomą Suckeverį verta įvardyti ne vien kaip individualų rašytoją, bet ir kaip aktyvų visuomenininką, besirūpinusį visų Vilniaus žydų, kūrusių jidiš kalba, literatūriniu gyvenimu. Vos susibūrus žydų dailininkų ir literatų grupei „Jung Vilne“, jaunasis rašytojas energingai įsitraukė į jų veiklą, o ilgainiui tapo ir viena reprezentatyviausių asmenybių šioje organizacijoje. Prie rašytojo nuopelnų žydų bendruomenei priskirtinas ir žydų muziejaus sovietinėje Lietuvoje atkūrimas bei karo metu išlikusių kultūros vertybių paieška ir saugojimas. Pirmadienio viktorinoje – apie rašytoją Abraomą Suckeverį.
 
 
Ved. Indrė Kaminckaitė.
 
„Ryto allegro“ lapkričio 20 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close