captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: kasdienybės kolekcionierius Ričardas Šileika

„Yra dvi žmonių rūšys – vieni užsirašo, kitus užrašau“, – Ričardas Šileika, nuodirgdininkas, kolekcionuojantis daugybę dalykų, taip pat ir žmonių, bičiulių ištaras, pasakymus, kuriuos vadinama nuogirdomis.
Ričardas Šileika.
Ričardas Šileika.

Ričardas Šileika nėra tiesiog poetas, o daro visokius dalykėlius: siunčia atvirlaiškius ir SMS, pilsto smėlį ir pjuvenas į maišelius, degtukų dėžutėse įrengia galerijas ir dalija dalija dalija visa tai bičiuliams, praeiviams ir geriems žmonėms. Ričardas surengęs ir geležėlių parodą, kurioje eksponavo rastas arba draugų padovanotas  geležėles – surūdijusias, nežinia kokių daiktų dalis, praradusias bet kokią praktinę reikšmę, bet įgijusias daug grožio. Visuose tuose dalykėliuose yra vienas dalykas – poezija. R.Šileika yra poetas, visur ieškantis tų pačių deimančiukų: fotografijoj, eilėraštyje, sename laikraštyje ar surudijusioje geležėlėje, provincijos istorijoje. Jo tekstai, žaidžiantys tariamais paviršiais, atsitiktumais, nesureikšminimu nors yra konceptualūs, bet turbūt prireiks dar nemažai laiko, kol į juos bus pažiūrėta rimčiau.

Laidoje Ričardą Šileiką kalbinsime naujos knygelės „Nuogirdos“ pasirodymo proga.

Kaip nuogirdos atsiranda?

Kaip reaguoja bičiuliai, kai yra užrašomi? Ir kodėl nuogirdos išsprūsta dažniausiai iš bičiulių lūpų, o ne nepažįstamų troleibusų keleivių?

Ar nuogirdoms galioja autorinės teisės?

Taip pat laidoje kalbėsimės su „Nuogirdas“ išleidusios leidyklos „No routine Books“ atstovu Gyčiu Skudžinsku apie riboto tiražo leidinių tradicijas ir R. Šileikos knygelę.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – lapkričio 19 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 20 d., pirmadienį, 01.05 val. 

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...