captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kaip suderinsime atliekų mažinimą ir perdirbimą su jų deginimu?

Atliekų tvarkymą Lietuvoje ir Švedijoje lyginusi mokslininkė Jūratė Miliūtė-Plepienė ir aplinkosaugos konsultantė Lina Šleinotaitė-Budrienė teigia, jog atliekų deginimą ir perdirbimą galima suderinti, tik turi būti aišku, kam valstybė teiks pirmenybę – energijos gamybai ar žaliavų išsaugojimui.

„Lietuvoje kol kas perdirbimas yra tik pačių perdirbėjų reikalas“, – sako L. Šleinotaitė-Budrienė. Iki šiol išrūšiuotų atliekų perdirbimo infrastruktūrai vystyti pinigų skirta gerokai mažiau nei mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių ir būsimų deginimo įrenginių statyboms.

Diskusijos dėl planuojamų statyti dviejų šilumą ir elektros energiją gaminsiančių atliekų deginimo jėgainių, kurias valdo valstybinė įmonė „Lietuvos energija“, netyla ne tik Lietuvoje. Europos Taryba šiuo metu derasi dėl naujų atliekų direktyvų 2030-iesiems metams.

Kaip šių jėgainių atsiradimas galėtų paveikti atliekų tvarkymo politiką ateityje, kokiu būdu suderinsime deginimą su atliekų mažinimo, daugkartinio panaudojimo ir perdirbimo tikslais?

Ved. Inga Janiulytė.

„Vienkartinė planeta“ – pirmadienį, lapkričio 20 d. 16.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...