captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ keliauja po menininkų dirbtuves

„Daugelis dailininkų studijų yra savotiški muziejai. Būtent menininkų dirbtuvėse jų kūriniai gyvena autentišką gyvenimą, kurį iš dalies praranda patekę į parodų erdves ar privačias rankas“, – knygoje „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ rašo menotyrininkas Vidas Poškus ir kviečia skaitytojus į kelionę po menininkų studijas.
Menotyrininkas Vidas Poškus. Kiril Čachovski (DELFI) nuotr.
Menotyrininkas Vidas Poškus. Kiril Čachovski (DELFI) nuotr.
„Visada noriu sugrįžti į Vilnių. Ir pirmiausia todėl, kad galėčiau padėkoti žmonėm, kurie padėjo man išgyventi“, – sako pasaulinio garso menininkas Amerikos litvakas Samuelis Bakas, atvykęs į savo vardo muziejaus atidarymą Vilniuje.
 
Puspenkto šimto Švedijos aktorių atvirame laiške prabilo apie teatre patiriamą seksualinį priekabiavimą ir smurtą. Kaip į tai reagavo šalies vyriausybė? Nuo 2016-ųjų bandymo įvykdyti karinį perversmą Turkijoje auga konfiskuotų ir paskelbtų neteisėtomis knygų skaičius. Ne tik šios temos – užsienio kultūros naujienose.
 
„Liuterio asmenybė labai spalvinga. Galima imti bet kokį jo gyvenimo epizodą ir pastatyti filmą, parašyti romaną ar pjesę. Juolab, kad pats tas laikmetis, švelniai tariant, labai savotiškas“, – pastebi Reformacijos 500 metų sukakčiai skirtos operos „Liuterio durys“ libreto autorius rašytojas Herkus Kunčius.
 
„Apsilankius ne vien spektakliuose, bet ypač koncertuose, vis dažniau kyla klausimas, kodėl prieš juos neprašoma išsijungti ne tik telefonų, bet ir savo vaikų. Tai jau tapo manija, kuri ir žymi mūsų pakantumo ribas. Jos, deja, vis dar baigiasi ties neužmatomais horizontais“, –  meno kritiko Vaido Jauniškio komentaras apie visaapimantį pakantumą.
 
„Paanalizavus statistiką, kiek moterų mokosi režisūros, kiek jų turi galimybes kurti ir kiek yra pripažįstamos, gauna apdovanojimus, akivaizdu, kad kino industrijoje dominuoja vyrai“, – sako kino režisierė Giedrė Žickytė. Pasakojimas apie kino industrijoje vis dar egzistuojančią moterų diskriminaciją.
 
Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ su menotyrininku V. Poškumi leisimės į kelionę po dailininkų dirbtuves. Ką ši erdvė pasako apie kūrėjo asmenybę ir darbus? Neseniai pasirodžiusią knygą „Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ vartysim su jos autoriumi.
 
Ved. Raminta Jonykaitė.
  
„Kultūros savaitė“ – lapkričio 18 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama lapkričio 19 d. 00.05 val.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...