captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: naujieji Panevėžio J. Miltinio dramos teatro vadovai

„Didžiausia teatro stiprybe matyčiau jo silpnybes. Mums, kaip jauniems žmonėms, ateinantiems į teatrą ir besistengiantiems performuoti jo įvaizdį, yra palanku, kad to repertuaro nėra, palanku, kad trupė yra kažkuria prasme išsibarsčiusi. Gal tai žiauriai skamba, bet jei pradedi daryti kažką nauja, visą laiką geriau, kai yra griuvėsiai, o ne kažkas tvirto“, – sako naujasis Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas, teatro kritikas Andrius Jevsejevas.
Naujasis Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas<br> teatro kritikas Andrius Jevsejevas.
Naujasis Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas
teatro kritikas Andrius Jevsejevas.

„Tik vienišiai ką nors įdomaus gyvenime nuveikia“, – taip pagrindinę knygos „Sutikti eidą“ heroję Algę pristato autorė Ilona Ežerinytė. Ši knyga dalyvauja Metų knygos rinkimuose, knygų paaugliams kategorijoje. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuvoje yra žinių vakuumas apie arabų pasaulį. Turime stereotipinį suvokimą, įsivaizduojam, kad arabai – tai būtinai religija, terorizmas, o pozityvu – nebent pilvo šokiai. Viskas prasideda nuo mokyklos, vadovėliuose žinių gaunam labai mažai, be to, jos dar ir netikslios“, – sako Vilniaus universiteto Orientalistikos centro  Artimųjų Rytų studijų kuratorė ir arabistikos lektorė Maritana Larbi.

„Didžiausia teatro stiprybe matyčiau jo silpnybes. Mums, kaip jauniems žmonėms, ateinantiems į teatrą ir besistengiantiems performuoti jo įvaizdį, yra palanku, kad to repertuaro nėra, palanku, kad trupė yra kažkuria prasme išsibarsčiusi. Gal tai žiauriai skamba, bet jei pradedi daryti kažką nauja, visą laiką geriau, kai yra griuvėsiai, o ne kažkas tvirto. Stiprybė, kad tai yra teatrinis miestas, turintis tam tikrą ėjimo į teatrą tradiciją. Šia prasme mums bus tiesiog lengviau komunikuoti su publika ir ieškoti naujų žiūrovų. Iš principo dabar teatro repertuaras yra labai problemiškas. Jei pažiūrėsime į tris artimiausius renginius, pamatysime tris spektaklius, kurių pavadinimuose figūruoja vyrai arba moterys. Kai „iškrito“ buvęs teatro vadovas, dėl suprantamų priežasčių „iškrito“ ir jo spektakliai, nes turbūt sunku ir teatrui eksploatuoti tuos spektaklius, ir žiūrovas turbūt nelabai eina. Todėl teatras liko su 5–7 metų senumo repertuaru“, – sako naujasis Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas Andrius Jevsejevas. Pokalbis studijoje su A. Jevsejevu ir naujuoju Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro vadovu Leonu Blėdžiu.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ lapkričio 15 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close