captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: pasitinkame Tarmių metus

„Labai norėčiau, kad Tarmių metai nevirstų vien tik gražių renginių, švenčių ar konkursų programa. Tikiuosi strateginių sprendimų, realios naudos siekiant išsaugoti unikalų tautos kultūros paveldą“, – sako lietuvių kalbos tyrinėtoja, hab. m. dr. Danguolė Mikulėnienė.  
Lietuvių kalbos tyrinėtoja<br> hab. m. dr. Danguolė Mikulėnienė.
Lietuvių kalbos tyrinėtoja
hab. m. dr. Danguolė Mikulėnienė.

„Labai norėčiau, kad Tarmių metai nevirstų vien tik gražių renginių, švenčių ar konkursų programa. Tikiuosi strateginių sprendimų, realios naudos siekiant išsaugoti unikalų tautos kultūros paveldą“, – sako lietuvių kalbos tyrinėtoja, hab.m.dr. Danguolė Mikulėnienė.

„Tai neturėtų būti privačios galerijos, kuri siekia pirmiausia išgyventi, veikla. Tačiau kuri gera galerija neieško jaunų talentų“, – sako galerijos „Vartai“ vadovė Nida Rutkienė. Reportažas iš jaunųjų menininkų parodos „27 ketvirtadieniai“.

„Šiame spektaklyje Jeruzalė žymi ne geografinę teritoriją, tai kalbėjimas apie žmogų, apie bet kurį iš mūsų – apie mūsų ieškojimus, pasiklydimus laike, savyje, aplinkoje, santykiuose, taip pat ir apie tai, kad anksčiau ar vėliau mes visi ateiname iki savo vidinės Jeruzalės paieškos", – sako režisierius Rolandas Atkočiūnas, Kauno nacionaliniame dramos teatre pristatantis spektaklio „Jeruzalė“ premjerą.

„Poetas turi būti šiek tiek už borto, žiūrėti, kas vyksta pasauly ir retkarčiais į jį įšokti“, – sako poetas Gytis Norvilas, kurio eilėraščių rinkinys „Išlydžių zonos“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Paradoksalu, bet dažniausiai tikimasi, kad pabėgimas iš laisvės veda į laimę“. Apie laisvės ir laimės priešstatą – filosofo Kęsto Kirtiklio komentaras.

„Griauti visada lengviau, nei statyti, tradicijai atkurti reikia laiko“, – apie tai, kodėl mūsų bažnyčiose tiek mažai šiuolaikinio meno, svarsto skulptorė Ksenija Jaroševaitė, surengusi savo kūrybos parodą „Sąžinės sąskaita“ Bažnytinio paveldo muziejuje.

Na, o laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie lietuviškas tarmes, jų gyvavimą šiandien kalbėsimės su kalbininke, hum. m. dr. Danguole Mikulėniene.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  sausio 12 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 13 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...