captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: lietuvių kino premjeros SCANORAMOJE

„Tai buvo laikas, kai formavosi mano karta. Jį tyrinėti įdomu ir svarbu, kad suprastume save. Kita vertus – labai svarbu suprasti ir savo tėvus, senelius – žmones, kurių gyvenimai virto iš esmės, kurie turėjo save sukurti iš naujo. Ir  kuriems vis dar kabinama homo sovieticus etiketė“, –  sako kino režisierė Eglė Vertelytė,  festivalyje SCANORAMA pristatanti pirmąjį savos vaidybinį filmą „Stebuklas“.
Iš festivalio atidarymo. DELFI nuotr.
Iš festivalio atidarymo. DELFI nuotr.

„Daugiau nei 100 modernių skulptūrų ekspozicija įrengta ant sunaikintų senųjų uostamiesčio kapinių. Diskusijos, kaip sutvarkyti parką apjungiant šiuos du itin skirtingus istorinius klodus, tęsiasi kelis dešimtmečius. Šiuo metu baigiamas rengti parko sutvarkymo projektas – deja, siūlomi sprendimai Klaipėdos meno visuomenę nuvylė“, – sako Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Sondra Simanaitienė.

Užsienio kultūros apžvalgoje kalbėsime apie šių metų Gonkūrų premijos laureatą rašytoją Éricą Vuillardą ir jo knygą „Darbotvarkė“, taip pat išgirsite, kuo po 10-ies metų statybų duris atvėręs Abu Dabio Luvras skiriasi nuo paryžietiškojo?

„Kurdamas muziką nesistengiu manipuliuoti, priversti klausytoją pajusti tam tikrą emociją ar jausmą, pasufleruoti, kada juoktis ar verkti. Tai muzika, kuri sako, kad visi gali klausytis ir turėti savo nuomonę apie tai, ką girdi“, – teigia Vilniuje vykusiame festivalyje „Gaida“ viešėjęs legendinis amerikiečių kompozitorius Davidas Langas. „Kultūros savaitėje“ – išskirtinis kompozitoriaus interviu.

Apie paminklų laisvę ir nelaisvę – menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

„Nesiekiu visiško techninio tobulumo. Scenoje noriu matyti žmones, kurie mėgaujasi šokiu. Jie turi parodyti kai ką daugiau, nei technika. Šiuo požiūriu laikau save moderniu“, – sako italų choreografas Gianni Santucci, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre pristatantis baleto „Kita Pelenės istorija“ premjerą.

„Iki šiol nenorima kalbėti apie tai, kas iš tiesų nutiko prieškariu, po karo. Trauminės patirtys apima ištisas kartas, ir  tik trečioji karta pradeda laužyti tylėjimo sieną – kalbėti, kelti klausimus, ir tai nėra lengva“, –  sako naujo dokumentinio filmo „Močiute, guten tag!“ kūrėjos seserys Vilma ir Jūratė Samulionytės. Tradicinėje ilgųjų susitikimų dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – apie lietuviškas premjeras, į kurias kviečia prasidėjęs kino festivalis SCANORAMA.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 11 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 12 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...