captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Italų neorealizmą per Antrą pasaulinį karą įkvėpęs režisierius Luchino Visconti buvo išskirtinai talentingas kūrėjas ir prieštaringa asmenybė: aristokratas, komunistas, Pasipriešinimo judėjimo dalyvis, neslėpęs savo homoseksualumo laikais, kai tai prisipažinti buvo ypač pavojinga.  
Italų režisierius Luchino Visconti.
Italų režisierius Luchino Visconti.

„Maminukų akademija“ – tai Panevėžyje didelio pasisekimo sulaukusi bibliotekininkės Lauros Čekanauskienės iniciatyva. Pasak jos, kartą per savaitę tėvams ir 1–3 metų vaikams rengiami kūrybiniai pasakų skaitymo užsiėmimai „padeda vaikų kalbos vystymuisi, o mamos su tėčiais čia randa bendravimo erdvę ir patys dažniau ateina į biblioteką ieškoti skaitinių sau“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Eglė Baliutavičiūtės knygų apžvalgoje – dviejų amerikiečių knygos. Pirmoji – George'o R. R. Martino fantastinių apsakymų rinkinys „Tafo klajonės“: „deja, bet nuobodus skaitinys. Istorijos pernelyg panašios viena į kitą, jose be jokio kūrybiškumo, žaidimo“. Antroji – Claros Vanderpool knyga „Laivavedys Erlis. „daugiasluoksnė, filosofiška ir šiek tiek stebuklinga“, skirta „tikrai ypatingam paaugliui, nesibodinčiam literatūrinių iššūkių“.

Italų neorealizmą per Antrą pasaulinį karą įkvėpęs režisierius Luchino Visconti buvo išskirtinai talentingas kūrėjas ir prieštaringa asmenybė: aristokratas, komunistas, Pasipriešinimo judėjimo dalyvis, neslėpęs savo homoseksualumo laikais, kai tai prisipažinti buvo ypač pavojinga. „Seniai norėjau surengti L. Visconti retrospektyvą, kuri padovanotų žiūrovams nepamirštamą susitikimą su išnykusiu kinu, negrįžtamai nutolusia aristokratijos epocha. Grožio kategorija, iš kurios ir atpažįstamas L. Visconti braižas, taip pat išnyko“, – sako festivalio „Scanorama“ įkūrėja ir meno vadovė dr. Gražina Arlickaitė. Apie vieną svarbiausių kino režisierių Europos kino istorijoje – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Inga Janiulytė.

„Ryto allegro“ lapkričio 13 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...