captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo dokumentika": gilėjanti Mianmaro rohindžų tragedija

Per pastaruosius 2 mėnesius 600 tūkstančių Mianmaro rohindžų dėl besitęsiančių persekiojimų ir kariuomenės atakų buvo priversti bėgti iš šalies į kaimyninį Bangladešą.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Tarptautinių stebėtojų duomenimis, Mianmaro saugumo pajėgos atsakingos iš rohindžų namų ir turto deginimą, seksualinę prievartą prieš moteris, šimtus nužudymų. Mianmaro kariuomenė teigia operacijų Rachinų valstijoje esą ėmėsi dėl to, kad būtų sustabdytas karinės rohindžų grupuotės formavimasis, kariuomenė neigia atakavusi civilius gyventojus. Išgyvenusieji, liudininkai bei žurnalistai tvirtina priešingai.

Rugpjūčio pabaigoje itin suintensyvėjęs smurtas prieš dešimtmečius persekiojimus rohindžus privertė tarptautinę bendruomenę apeliuoti į Nobelio taikos premijos laureatės ir de facto Mianmaro vadovės Aung San Suu Kyi tylą. Demokratines vertybes propaguojanti lyderė praėjusią savaitę pirmą kartą nuo konflikto pradžios apsilankė konflikte paskendusioje Rachinų valstijoje, kur susitiko su viena rohindžų bendruomene. Per vienos dienos vizitą Aung San Suu Kyi tvirtino, kad esą etniniai nesutarimai geriausiai gali būti išspręsti didinant ekonominę gerovę skurdžiausioje Mianmare Rahinų valstijoje, tačiau ji net neužsiminė apie Bangladeše besiglaudžiančių rohindžų galimybę sugrįžti į Mianmarą.

Radijo dokumentika lapkričio 12 d., sekmadienį, 11.05 val.

Kartojama lapkričio 17 d., penktadienį, 21.08 val.

Ved. Indrė Anskaitytė.


 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close