captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“ – muzikos inovacijų platforma

„Festivalis nesivadovauja stilistiniais meno apibrėžimais, bet deklaruoja aktualumą, kokybę ir šiuolaikiškumą. Vienas skiriamųjų šio festivalio bruožų – programos aktualumas ir dėmesys dabar vykstantiems džiazo procesams“, – akcentuoja festivalio „Vilnius Mama Jazz“ sumanytoja ir organizatorė Judita Bartoševičienė.

„Vienatvė yra pianisto gyvenimo dalis, tačiau mums lemto kelio negalime nueiti be pakeleivių. Šių metų festivalyje pristatysime jums įvairius „pakeleivių“ tandemus: kompozitorių ir atlikėjų, įkvėpėjų ir įkvėptųjų, varžovų ir partnerių, laimėtojų ir pralaimėtojų, mokytojų ir mokinių... Festivalyje tvyros ieškančio savo kelio amžino keliauninko – „Klajūno“ („Wanderer“) – įvaizdis“,  – žada V Vilniaus fortepijono festivalio, apmąstančio filosofinę „Pakeleivių“ temą, meno vadovė prof. Mūza Rubackytė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Žiūrint iš šios dienos perspektyvos ir vertinant dabartinę kultūrą, mūsų akademija pagal savo reikšmę dar netempia iki Kauno meno mokyklos reikšmės. Tradicijos gyvos ir tapyboje mes neturime kitos bazės, tik Kauno meno mokyklos pasiekimus, todėl tapybos besimokantys pirmakursiai praeina Kauno meno mokyklos etapą“, – pasakoja Vilniaus dailės akademijos Tapybos katedros vedėjas prof. Jonas Gasiūnas.

„Festivalis nesivadovauja stilistiniais meno apibrėžimais, bet deklaruoja aktualumą, kokybę ir šiuolaikiškumą. Vienas skiriamųjų šio festivalio bruožų – programos aktualumas ir dėmesys dabar vykstantiems džiazo procesams“, – akcentuoja festivalio „Vilnius Mama Jazz“ sumanytoja ir organizatorė Judita Bartoševičienė. Apie festivalio ir džiazo publikos raidą, užsienio svečius ir Lietuvos džiazo panoramą bei diskusijų laboratoriją „Vilnius Mama Jazz paraštės“ pokalbis studijoje su festivalio rengėjais ir koordinatoriais J. Bartoševičiene, Julijumi Grickevičiumi ir Kristijonu Bartoševičiumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 10 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...