captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: literatūros festivalis „Vilniaus lapai“

„Norėjosi parodyti, kad rašytojai verti atlygio, kaip ir visos kitos kultūros, už kurią mes mokame pinigus, skleidėjai. Sykiu norėjosi parodyti, kad literatūriniai skaitymai yra gyva kasdienės kultūros dalis“, – sako tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ sumanytoja dr. Rūta Kačkutė.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Galima sakyti, kad tai yra visos mūsų dailės sukaktis, ypač vaizduojamojo ir taikomojo meno. Šioje mokykloje prasideda mūsų nacionalinės dailės tradicijos. Prieškarinis Kaunas ne tik sukūrė nacionalinio meno centrą, bet ir išugdė eilę asmenybių, kurių nesugebėjo nuslopinti besikeičiančios politinės sąlygos, karo situacija, emigracija", – sako Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Menotyros katedro profesorė, daktarė Rasa Žukienė. Pasakojimas apie 95 metų sukaktį mininčią Kauno meno mokyklą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje Mykolas Drunga aptars fotografijų parodą Hamburge, Kurto Weillo ir Bertoldo Brechto operos pastatymą Ciuriche bei su Vokietijos istorija susijusias temas naujausioje prancūzų literatūroje. 

„Norėjosi parodyti, kad rašytojai verti atlygio, kaip ir visos kitos kultūros, už kurią mes mokame pinigus, skleidėjai. Sykiu norėjosi parodyti, kad literatūriniai skaitymai yra gyva kasdienės kultūros dalis. Turime festivalių, skirtų rašytojams, į kuriuos susirenka jie patys ir jiems prijaučiantis nedidelis būrelis skaitytojų, tai „Druskininkų ruduo“, „Šiaurės vasara“ – puikiausi renginiai, skirti specifinei auditorijai, tačiau nesusiję žmonės į juos kartais nedrįsta eiti. „Poezijos pavasaris“ keliauja po visą Lietuvą, tačiau tai poezijos festivalis. Vilniaus knygų mugė labiau orientuota į pardavimus, ir kartais skaitytojai ten tiesiog neturi laiko pastebėti rašytojų tarp daugybės knygų ir daugybės joje vykstančių kultūrinių renginių. Trūko festivalio, kur visas dėmesys būtų sutelktas į autorių ir kuriame jis būtų pakylėtas“, – sako tarptautinio literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ sumanytoja dr. Rūta Kačkutė. Pokalbis studijoje su Egle Kačkute ir Dainiumi Dirgėla.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ lapkričio 9 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close