captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: teologinis italų maištininkų vesternas

„Mūsų pasakojimai visada suvokiami kaip alegorijos, kiekvienas skaitytojas atranda juose dabarties elementų ar įžvelgia kažką, ką teko patirti pačiam“, – sako bestselerio apie reformacijos kovas Vokietijoje autoriai.

Romanas, kurio pavadinimas viena vienintelė raidė – Q. Romanas sukurtas autorių kolektyvo, pasivadinusio gana nevykusio futbolininko vardu – Luther Blisset. Žiniasklaida neturi jokių autorių nuotraukų ir negali pasakoti autorių asmeninio gyvenimo istorijų.

Gana keistas ir painokas romano pasakojimas apie Europoje vykusius religinius karus, reformacijos paplitimą bei Katalikų bažnyčios kovą su ja. Visa tai netrukdo romanui Q tapti viena didžiausių literatūros senasacijų.

Kaip didžiulis romanas apie reformacijos kovas tampa neįtikėtinu beseleriu? Kodėl knyga, kurią galima parsisiųsti nemokamai, parduodama trečdalio milijono tiražu?

„Literatūros akiračiuose“ kalbėsime apie maištininkus, atsisakančius žaisti pagal literatūros rinkos ir žiniasklaidos taisykles, kritikuojančius kapitalistinę visuomenės santvarką, apie kairiuosius rašytojus iš Bolonijos, dabar besivadinančius Wu Ming, o pasirodžius 1999 metais Italijoje romanui Q, jie vadinosi Luther Blisset. Apie šią knygą ir paslaptingus autorius kalbėsimės su romano vertėja Toma Gudelyte, skambės Wu Ming Project muzika.

Ved. Rimantas Kmita.

„Literatūros akiračiai“ – lapkričio 12 d., sekmadienį, 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 13 d., pirmadienį, 01.05 val. 

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...