captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kokias paslaptis slepia freskos?

„Kada žiūriu į 17-ojo, 18-ojo amžiaus dailininkų darbus, matau, kad jie buvo laisvesni negu mes dabar“, – sako restauratorius, profesorius Juozas Algirdas Pilipavičius.  
Restauratorius<br> profesorius Juozas Algirdas Pilipavičius.
Restauratorius
profesorius Juozas Algirdas Pilipavičius.

„Į vieną dalyką niekas neatkreipia dėmesio – tai humanitaro būklė. Pagrindinis veikėjas, kad ir koks nemalonus ar ciniškas bebūtų, dar yra ir humanitaras, kurio gyvenimo būklė – poprastė“, – svarsto žurnalistas, istorikas Tomas Vaiseta, kurio antrasis romanas „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kinai linkę gyventi grupėje ir suvokia save kaip grupę, toje grupėje yra hierarchija. Pagal ją viršutinis sluoksnis tikrai nebus nuolankus, bet kuo esi žemiau, tuo esi nuolankesnis. Apatiniai sluoksniai turi patarnauti. Tas vaidmuo nėra žeminantis, tiesiog jie šitaip suvokia savo funkciją“, – sako Vilniaus universiteto Orientalistikos centro kinų kalbos lektorė Ieva Driukienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie kinų kalbą ir kultūrą.

„Kada žiūriu į 17-ojo, 18-ojo amžiaus dailininkų darbus, matau, kad jie buvo laisvesni negu mes dabar, – sako restauratorius, profesorius Juozas Algirdas Pilipavičius, restauravęs daugiau nei septyniasdešimt įvairių amžių freskų. – Sako, darykit, ką norit, bet toks žmogaus viduj cenzorius, kad jis pats save pasmerkia, pats uždraudžia sau daryti tą ar aną, daro tai, ko šiandien reikia.“ Su prof. Juozu Algirdu Pilipavičiumi pasikalbėsime apie freskų restauravimo ypatybes: ką apie mūsų mentalitetą ir gyvenimo būdą gali papasakoti bažnytinės freskos?

Ved. Birutė Rutkauskaitė.

„Ryto allegro“ lapkričio 8 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close