captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: artėja 15-oji SCANORAMA – Europos šalių kino forumas

„Prarastų vertybių, nykstančio žmogiškumo paieškos šiandien tapo esminiu Europos ir pasaulio kino diskursu. Režisierių žvilgsnis iš istorinės perspektyvos į didžiųjų utopijų žlugimo laiką – rūstus ir negailestingas. <...> Žvelgdama į Europos kino lauką, „Scanorama“ akcentuoja dar vieną akivaizdžią tendenciją – šiuolaikinis kinas bando atgaivinti neorealizmo požiūrį į mažą žmogų ir jo paprastą likimą, pasukdamas toliau nuo epochos arčiau vieno žmogaus sielos virpesių istorinių kataklizmų kontekstuose“, – pastebi festivalio direktorė dr. Gražina Arlickaitė.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Visi muziejai yra pripildyti ne ko kito, o kadaise žmogaus kasdienybėje naudotų, tam laikmečiui įprastų daiktų, kurie tik per laiko distanciją tapo beasmeniais, bet istoriją atskleidžiančiais objektais. Juk mes taip pat tapsime Istorija, tad Neringos muziejai kviečia nieko nelaukti ir jau dabar kurti muziejų kartu“, – dalyvauti antrą kartą rengiamoje gyvosios istorijos parodoje „Muziejų kuriame kartu“ kviečia muziejininkė-edukatorė Edita Anglickaitė-Beržinskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kokia yra tikroji kultūros tinklų vertė? Kodėl jie svarbūs? Ir ar jie yra formatas, tinkamas bendrauti ir susitikti vieniems su kitais šiandien? Ar meno festivaliai yra kultūrinės diplomatijos platformos?“, – apie tai Kultūros komentare svarsto dr. Irena Alperytė.

„Prarastų vertybių, nykstančio žmogiškumo paieškos šiandien tapo esminiu Europos ir pasaulio kino diskursu. Režisierių žvilgsnis iš istorinės perspektyvos į didžiųjų utopijų žlugimo laiką – rūstus ir negailestingas. <...> Žvelgdama į Europos kino lauką, „Scanorama“ akcentuoja dar vieną akivaizdžią tendenciją – šiuolaikinis kinas bando atgaivinti neorealizmo požiūrį į mažą žmogų ir jo paprastą likimą, pasukdamas toliau nuo epochos arčiau vieno žmogaus sielos virpesių istorinių kataklizmų kontekstuose“, – pastebi festivalio direktorė dr. Gražina Arlickaitė. Apie šių metų „Scanoramą“ ir pagrindinius akcentus, jos tradicijų kūrimą ir naujovių paiešką, ryškėjančias tendencijas kine pokalbis studijoje su dr. Gražina Arlickaite ir programų sudarytoju Dmitrijumi Gluščevskiu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ antradienį, lapkričio 7 d., nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...