captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: aplinką tausojantys pastatai

„Savo namą statėme mąstydami apie tai, kas su juo bus ateityje. Kai niekas jame negyvens, beveik viską galima išardyti ir palikti“, – pasakoja iš Kauno į Kazlų Rūdos rajoną prieš keletą metų persikėlęs ir šiaudinį namą čia pasistatęs Raimundas Vaičiūnas.  

Lietuvoje kol kas tokių namų nėra daug, tai labiau alternatyva, tinkanti kaimiškoms vietovėms. Tuo metu šalyje reikalavimai naujiems pastatams vis didėja, tačiau jie sutelkti į energetinį efektyvumą.

„Į pastatus ir planavimą reikėtų žiūrėtų kompleksiškiau, atsižvelgiant į gyvenimo kokybę apskritai“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros ir urbanistikos prof. doc. dr. Gintaras Stauskis.

Vieno žaliausių miestų pasaulyje Malmės (Švedija) miesto savivaldybės architektu-urbanistu dirbantis Džiugas Lukoševičius teigia, jog Malmė šiandien gali pasigirti savo sprendimais tik dėl to, jog aktyvių veiksmų ėmėsi savivaldybė.

Apie aplinką tausojančius pastatus ir architektūrą – laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, lapkričio 6 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val. 

Ved. Inga Janiulytė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...