captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Artilerija – viena seniausių kariuomenės rūšių. Pagrindinė padalinių ugnies jėga yra nulėmusi pergales ne viename sausumos bei jūrų mūšyje. Turtingą artilerijos, nuo seno vadinamos „karo dievu“, istoriją turi ir Lietuva. Apie ją – pirmadienio viktorinoje.

„Jei reikėtų sugalvoti metaforą apie akordeoną, turbūt nieko gražesnio ir taiklesnio nerastume už žodį „avilys“. Išties, tylus dumplių alsavimas primena ramų bičių dūzgesį, kuomet koriai pilni nektaro. Vašku išklotos instrumento balsų „akutės“ tik ir laukia, kada atsivers landos ir pasipils garsų medus“, – sako 20-ojo tarptautinio akordeono festivalio meno vadovas Raimondas Sviackevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje, kurią parengė literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis – du leidiniai: italų kino aktorės Sophia'os Loren autobiografinė knyga „Vakar, šiandien, rytoj: mano gyvenimas“ bei Lietuvos žydų rašytojo Marko Zingerio romanas „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“.

Artilerija – viena seniausių kariuomenės rūšių. Pagrindinė padalinių ugnies jėga yra nulėmusi pergales ne viename sausumos bei jūrų mūšyje. Turtingą artilerijos, nuo seno vadinamos „karo dievu“, istoriją turi ir Lietuva. Mūsų protėviai ne tik naudojo, bet ir patys gamino artilerijos pabūklus. Pirmadienio viktorinoje – apie artileriją mūsų krašte.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ lapkričio 6 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...