captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: seniūnijos specialistui padeda darbas savame ūkyje

Jonavos rajono Upninkų seniūnijos žemės ūkio specialistas Valerijonas Šemeta turi ir 20 ha savo ūkį. Jis nedidelis: kelios karvės ir priauglis, auginami javai, braškės, bulvės ir 2 ha ekologiškų šaltalankių. Darbas savam ūkyje padeda geriau suprasti visų žemdirbių problemas, tiksliau patarti ir kartais padėti. Valerijonas specialiai registravo ekologinį ūkį, kad geriau perprastų visus tokiems ūkiams keliamus reikalavimus.
Jonavos rajono Upninkų seniūnijos žemės ūkio specialistas Valerijonas Šemeta
Jonavos rajono Upninkų seniūnijos žemės ūkio specialistas Valerijonas Šemeta

Seime intensyviai svarstomas kitų metų biudžetas. Vieni politikai juokauja, kad prasideda pageidavimų koncertas ir daug kas nori papildomo finansavimo, nepaiaškindami iš kur tam gauti lėšų. Papildomo finansavimo dėl šiemet ištikusios stichinės nelaimės nori ir žemdirbiai. Neseniai sukurtos Lietuvos žemės ūkio ir maisto tarybos, vienijančios penkias pagrindines žemdirbių visuomenines organizacijas, manymu papildomos lėšos tam tikroms žemės ūkio sritims būtinos. Pasakoja tarybos pirmininko pavaduotojas Jonas Sviderskis.

Lietuvos ūkininkų sąjungos šiemet jau 24-ą kartą rengto konkurso „Metų ūkis 2017“ finalinis akordas numatytas po dviejų savaičių – lapkričio 17 d. Kaune. Tą dieną į Girstučio kultūros rūmus rinksis geriausi ūkininkai iš visos Letuvos, o penktadienio vakarą savo šventę rengia Skuodo rajono žemdirbiai. Išsamiau apie renginį, neįprastą pirmosios vietos laimėtoją, kitus lauraetus pasakoja LŪS Skuodo skyriaus pirmininkas Kazimieras Jucevičius. Kalba ir pirmosios vietos laimėtojas Edvardas Karečka, Gėsalų ŽŪB vadovas.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close