captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatė etnologė dr. Elvyda Lazauskaitė

Valstybinė Jono Basanavičiaus premija šiemet skiriama Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėjai Elvydai Lazauskaitei už reikšmingus tradicinės kultūros tyrinėjimo ir sisteminimo, sklaidos ir aktualizavimo darbus, aktyvią ir rezultatyvią visuomeninę veiklą etninės kultūros srityje.
Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatė etnologė dr. Elvyda Lazauskaitė.
Valstybinės Jono Basanavičiaus premijos laureatė etnologė dr. Elvyda Lazauskaitė.

„Siekiame pritraukti jauną žiūrovą į teatrą, todėl ieškome inovatyvių ir interaktyvių formų, kurios leistų ne tik būti stebėtoju, bet ir dalyvauti teatriniame vyksme“, – sako Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė ir kviečia į jau 6-ą kartą rengiamą lietuviškų teatrų komedijų festivalį „COMMEDIA“.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Mokykla yra kaip mikrokosmosas: jeigu norėtume ateiviams parodyti, kaip atrodo žmonių gyvenimas žemėje, užtektų parodyti vieną mokyklą ir būtų aišku“, – spektaklį apie šiuolaikinę mokyklą „#beskambučio“ pristato dramaturgas Augustas Sireikis.

Valstybinė Jono Basanavičiaus premija šiemet skiriama Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėjai Elvydai Lazauskaitei už reikšmingus tradicinės kultūros tyrinėjimo ir sisteminimo, sklaidos ir aktualizavimo darbus, aktyvią ir rezultatyvią visuomeninę veiklą etninės kultūros srityje. Apie praeities įtaką šiandienai ir ateičiai, apie etnografijos aktualumą ir moderniųjų technologijų poveikį šiam mokslui, apie senųjų papročių reikšmę šiandienos žmogui bei „išmaniąją etnografiją“ pokalbis studijoje su dr. Elvyda Lazauskaite.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 3 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...