captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: tikėjimas skiriasi – rūpestis artimaisiais panašus

Lapkričio pirmoji – diena, kai daugelis lankom kapines. Pagerbdami artimųjų atminimą degam žvakutes, sodinam gėles. Taip įprasta katalikams, o štai sentikiai, kurių Lietuvos kaime irgi galima rasti turi kitokias tradicijas. Apie kapinaičių tvarkymą pasakoja Jonavos rajono Perelozų kaimo sentikių bendruomenės atstovas Vladas Lebedevas. Kalbinti ir netoliese esančio kito kaimo – Keižonių kapinėse sutikti ir įprastai lietuviams tvarkantys kapus.
Rengiant laidas dažnai keliaujame. Ir beveik visada iš anksto susitariame susitikti su ūkininkais ar įdomesniais kaime gyvenančiais, bet kartais pavyksta ir neplanuoti pokalbiai, kai kelionių metu sutikti žmonės sutinka pasidalinti sava patirtimi, papasakoti apie tikrą  gyvenimą kaime. Taip nutiko važinėjant Prienų rajone dar spalio viduryje, kai keli kilometrai už Stakliškių stabtelėjome tikslesnio kelio pas apylinkėse žinomus ūkininkus Kazlauskus paklausti. Šalia pagrindinio kelio matyt savam lauke darbavosi moteriškė. Susipažinom- Gražina Vasiliauskienė. Ką įdomaus pasakoja paprastas kaimo žmogus ir kodėl jam atrodo, kad mažesniems ūkininkams kaime geriau?
 
Rolių kaime, Šeštokų seniūnijoje, visiškoje gamtos apsupty, gyvena ir sodininkauja totoris Veneras Charisovas. Tam, kad galėtų įgyvendinti savo svajones kaime, teko atsisakyti gero darbo Vilniuje, parduoti butą sostinės centre, tačiau Veneras nesigaili. Sodyba Rolių kaime primena jam gimtus namus Rusijoje prie Uralo kalnų, o ir  gamta jam kaip antri namai.
 
 
Ved.  Arvydas Urba
 
„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, lapkričio 1 d., 06.07 val. per LRT RADIJA.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...